Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 539
Вчора 7557
За цей тиждень 8096
За минулий тиждень 52886
За цей місяць 134091
За минулий місяць 247608
За весь час 2990663
30 жовтня голова райдержадміністрації Володимир Саволюк провів нараду з керівництвом районної ради та її бюджетної комісії, міської об’єднаної територіальної громади, управління фінансів райдержадміністрації з питань формування бюджету на 2020 рік та забезпечення належного функціонування закладів соціальної сфери. Також у зібранні взяли участь головний лікар центральної районної лікарні Олександр Костенко й очільниця Копайгородської селищної громади Катерина Костюк, керівники фінансового та бухгалтерського відділів міськради і ЦРЛ.

Учасники наради докладно обговорили особливості бюджетного планування в контексті формування нових ОТГ на території району та адміністративно-територіальної реформи, визначили подальші кроки щодо передачі низки закладів соціальної сфери, які фінансуються з районного бюджету, на утримання міської об’єднаної громади за умови долучення району до співфінансування. Адже, на думку присутніх, важливо й надалі забезпечувати їх належне функціонування.

Також учасники наради заслухали інформацію головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Барська центральна районна лікарня» Олександра Костенка про стан справ у вторинній ланці галузі охорони здоров’я, про проблеми, які потребують якнайоперативнішого розв’язання.

Зокрема Олександр Костенко повідомив, що з наступного року медичні заклади вторинного рівня переходять на нову модель фінансування, яка вже впроваджена на первинному рівні. Лікарні повинні надавати медичні послуги за моделлю «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто медзакладу необхідно підписати договір із Національною службою здоров’я України, і кожна надана послуга фінансуватиметься окремо. Але перед цим потрібно виконати низку вимог. І якщо, наприклад, в лікарні немає потрібного сучасного обладнання, НСЗУ не буде у неї закуповувати ці послуги, тобто не фінансуватиме. 

За словами головного лікаря, останніми роками центральна районна лікарня суттєво поліпшила свою матеріальну базу, придбано чимало нового обладнання. Та все ж, згідно з вимогами НСЗУ, необхідно провести ще низку дороговартісних закупівель.

Крім того, в контексті переходу вторинної ланки медицини на нову модель фінансування, центральна районна лікарня не може мати у Копайгороді філію терапевтичного відділення. Та й у кількох відділеннях лікарні планується скорочення в загальному 20 ліжко-місць.

Ще однією проблемою для Барської ЦРЛ є нестача коштів для оплати за опалення, що призвело до виникнення заборгованості. Також необхідні фінансові ресурси для завершення реконструкції інфекційного відділення.

Учасники наради обговорили шляхи розв’язання озвучених Олександром Костенком питань. Зокрема голова бюджетної комісії районної ради, голова правління ПрАТ «Барський машинобудівний завод» Ілля Лук запропонував не лише віднайти бюджетні резерви, а й звернутися до сільгоспвиробників, підприємців району з проханням підставити плече допомоги. Влада і громада району повинні докласти всіх зусиль, аби Барська ЦРЛ змогла увійти в реформу з належною матеріально-технічною базою.Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації