Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 434
Вчора 2216
За цей тиждень 4775
За минулий тиждень 13763
За цей місяць 49159
За минулий місяць 69614
За весь час 859221
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної Церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів»
Вінниччина - 2018. Є що сказати!
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
На цьому наголосив голова Барської райдержадміністрації Володимир Саволюк під час презентації плану перспективного розвитку Барського району на 2019-2021 роки на черговій 28 сесії районної ради 7 скликання, яка відбулася 14 грудня у залі засідань Будинку рад.

Звертаючись до присутніх на сесійному засіданні депутатів, керівників низки структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, правоохоронних органів, територіальних громад району, представників громадськості, Володимир Саволюк зазначив:

«Хотів би розпочати свій виступ з підбиття підсумків роботи щодо забезпечення соціально-економічного розвитку Барського району протягом 2016-2018 років. Звісно, було нелегко. Але завдяки залученню коштів з різних джерел фінансування, зокрема значній державній підтримці, яку отримав район для реалізації низки проектів з будівництва та реконструкції соціальної сфери, нам вдалося досягти наміченого».

Так, на реконструкцію універсального  спортивного майданчика  з синтетичним покриттям КУ «Барська РДЮСШ «Колос»  (загальна кошторисна вартість - 1,5 млн. грн.) було виділено 0,5 млн. грн. коштів з Державного фонду регіонального розвитку.

За сприяння Українського фонду соціальних інвестицій на районному рівні реалізовано два проекти на загальну суму 4,3 млн. грн., з яких більше 3,3 млн. грн. – кошти УФСІ.

Завдяки участі району в Проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  за кошти Європейського Союзу завершено та введено  в дію 5 проектів на  суму 1,1 млн. грн. Загальна кошторисна вартість проектів - 2,0 млн. грн.

Також за сприяння даного проекту на території Івановецької сільської ради та Копайгородської селищної ради створено два сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи «Сад Семіраміди» та «Івановецькі куркулі». Фінансування від проекту склало загалом 75 тисяч доларів відповідно, які були використані на придбання сільськогосподарської техніки та комплектуючих до них.

Завдяки сприянню народного депутата України Івана Мельничука у 2015-2018 роках Урядом виділено на район субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного спрямування та розвитку територіальних громад  у сумі  понад 22,7 млн. грн. Загальна кошторисна вартість проектів – 26,9 млн.грн. 

Зокрема на капітальний ремонт терапевтичного корпусу Барської ЦРЛ, реконструкцію педіатричного відділення та інфекційного відділення (1 черга), покрівлі харчоблоку, придбання медичного обладнання використано 7 млн.грн. субвенції з держбюджету, на реконструкцію КЗ “Барська районна дитячо-юнацька спортивна школа “Колос” - 8,2 млн. грн., на капітальні ремонти покрівель та реконструкцію будівель низки закладів освіти району, реконструкцію спортивного майданчика ЗОШ № 3 м. Бара – 2,7 млн. грн. тощо.

За результатами 2015-2018 років органами місцевого самоврядування подано  до обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад 174 пропозиції, з яких було визнано переможцями 60 проектів на загальну суму 13,6 млн. грн.. з яких кошти фонду обласного бюджету становлять 5,3 млн. грн.

У районі створений сприятливий інвестиційний клімат. Вже функціонують чотири сонячні електростанції – на територіях Барської міської ОТГ, Верхівської, Войнашівської сільських та  Копайгородської селищної  рад загальною площею 44 га та потужністю 21,4 МВт.

У 2018 році було проведено поточний середній ремонт автодороги державного значення Т-06-10 «Любар – Хмільник – Нова Ушиця» на відрізку, що проходить через села Лука-Барська і Васютинці, протяжністю 3 км 442 м, на що було виділено 29 млн. грн. державних коштів.

І цей далеко неповний перелік усіх реалізованих проектів. А попереду – ще низка надзвичайно важливих завдань, спрямованих на розвиток територіальних громад району, їхньої комунальної інфраструктури, створення в них умов для надання населенню якісних освітніх, медичних, культурно-просвітницьких послуг. 

Голова райдержадміністрації Володимир Саволюк зазначив, що під час Сьомого засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося у Києві 12 листопада, Глава держави поставив очільникам регіональної влади завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством і громадами, і прийняти їх на рівні громад. Президент України Петро Порошенко наголосив, що кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на дорожніх картах і з’являться першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку. І саме головне – кожен член громади буде мати можливість знати, а що буде зроблено у 2019, 2020, 2021 році. І куди підуть такою важкою працею зароблені кошти громади.

Відповідно до окреслених Главою держави завдань, в районі створено Раду регіонального розвитку та винесено на обговорення громадськості проект плану перспективного розвитку Барського району на 2019-2021 роки.

Голова Барської районної державної адміністрації Володимир Саволюк ознайомив учасників сесійного засідання з основними положеннями проекту зазначеного Плану, які стосуються реконструкції, будівництва, капітальних та поточних ремонтів об’єктів, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів району, у всіх сферах діяльності (медицини, освіти, спорту, житлово-комунального господарства, культури, екології, дорожнього будівництва  та ін.). Докладніше – ТУТ.

«Ми готові вислухати всі зауваження та пропозиції до проекту плану перспективного розвитку Барського району на 2019-2021 роки, аби сформувати чіткий алгоритм спільних дій влади, громади та бізнесу для виконання намічених на найближчі роки завдань», - підкреслив, завершуючи свій виступ, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк.


Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації