Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 861
Вчора 853
За цей тиждень 861
За минулий тиждень 4010
За цей місяць 8760
За минулий місяць 26015
За весь час 599208
11 липня голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій здійснив робочу поїздку на Ладижинську ТЕС, де завершився капітальний ремонт енергоблоку №1 та проведено реконструкцію електрофільтру. Завдяки вказаним заходам потужність енергоблоку виросла в 1,5 раза, а кількість викидів в атмосферу скоротилася в 3,7 раза. Загальні інвестиції в проект склали 148,8 млн. грн.

Роботи тривали 6 місяців. За цей час була оновлена турбіна енергоблоку, димоходи, запалювальні апарати. В результаті потужність енергоблоку зросла з 190 МВт до 280 МВт, що дозволить станції видавати більше електроенергії в енергосистему України.

Окрему увагу компанії в ході проекту було приділено зниженню викидів в навколишнє середовище. 29,3 млн. грн. від загального обсягу інвестицій було направлено на реконструкцію електрофільтру. Завдяки цьому концентрація пилу в димових газах скоротилася в 3,7 раза і відповідає проектним показникам.

Важливою особливістю реконструкції електрофільтру стало часткове фінансування робіт за рахунок раніше сплаченого компанією Енерго екоподатку в бюджет Вінницької області та м. Ладижин.

Таке рішення було прийнято головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм в рамках плану щодо поліпшення екологічної обстановки в регіоні. З обласного та Ладижинського міського бюджетів на перший етап реконструкції було виділено 20,9 млн грн.

«Наша область першою в Україні виділила кошти на реальну роботу по зменшенню викидів промислових підприємств. Почавши з Ладижинської ТЕС, ми побачили, що місцева влада і бізнес можуть діяти спільно заради покращення екології в регіоні. Турбота про комфортне життя людей в області і стабільна робота підприємств, які поповнюють місцеві бюджети, для нас в пріоритеті», - наголосив Валерій Коровій під час відвідування ТЕС.

Разом з тим, генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук повідомив, що компанія планомірно працює над модернізацією генеруючих потужностей. Ключова стратегія компанії - підвищувати ефективність ТЕС і одночасно знижувати їх вплив на навколишнє середовище, як того вимагає Національний план по скороченню викидів.

«Наша компанія за 2012-2017 роки заплатила 667 млн  грн екологічного податку у Вінницькій області - а це еквівалент установки електрофільтрів на п'яти енергоблоках Ладижинської ТЕС. Сьогодні ми побачили, як загальна мета об'єднує і приносить позитивні зміни у вигляді скорочення викидів пилу і, як наслідок, більш чистого повітря в регіоні. Ми продовжимо співпрацю з владою області в такому форматі і дякуємо за діалог із цього питання, - зазначив Дмитро Сахарук під час брифінгу на Ладижинській ТЕС, - Успішна реалізація першого проекту показує, що його можна поширити по всій країні. Тоді ефект від природоохоронних заходів буде більш масштабним».

У планах компанії виконання другого етапу реконструкції електрофільтрів на Ладижинській ТЕС в 2019 році. Загальна вартість реконструкції електрофільтру становить 82,3 млн грн. Повна реалізація проекту дозволить довести викиди енергоблоку до європейських норм, що позитивно позначиться на екологічній обстановці в Ладижині та Вінницькій області.