Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 866
Вчора 853
За цей тиждень 866
За минулий тиждень 4010
За цей місяць 8765
За минулий місяць 26015
За весь час 599213
На цьому наголосив голова райдержадміністрації Володимир Саволюк під час прес-конференції, яка відбулася 20 червня в прес-центрі райдержадміністрації.

Очільник району та заступник начальника – начальник Барського дорожньо-ремонтного пункту філії «Жмеринський райавтодор» ДП «Вінницький облавтодор» Олег Кондратюк розповіли журналістам районного і міського часописів та ефірного радіомовлення про роботу, яка проводиться в районі з метою поліпшення стану доріг.

Як зазначив голова райдержадміністрації Володимир Саволюк, питання ремонту автодоріг в Україні, і в нашому районі зокрема, є досить актуальним. Тому Уряд Володимира Гройсмана зробив надзвичайно важливу справу, віднайшовши, попри існуючі виклики сьогодення, фінансові резерви для проведення дорожніх робіт. 

Скажімо, цього року Кабінет Міністрів України виділяє рекордні 45,7 млрд. грн. на ремонт і будівництво доріг за принципово новими стандартами якості. Також очікуються додаткові надходження – до 6 млрд. грн. – від «митного експерименту», ініційованого Президентом України Петром Порошенком, який передбачає направлення половини позапланових доходів від митних зборів у спеціальні фонди регіональних бюджетів на будівництво, відновлення та реконструкцію доріг.

Варто також зазначити, що з першого січня 2018 року дороги місцевого значення (обласні та районні) перейшли на баланс облдержадміністрацій. Їх ремонт та утримання проводитиметься за рахунок коштів з Дорожнього фонду. Цьогоріч на дороги місцевого значення Вінниччини виділено 623,8 млн. грн. На наш район припадає майже 8 млн. грн. Але це не остаточна сума. Якщо кошти будуть ефективно і в належні строки використані, якщо район долучиться до співфінансування дорожніх робіт, то можемо отримати і більше грошей, а значить – відремонтувати більше автодоріг.

У тому, що дорожники не підведуть, Володимир Саволюк не сумнівається. Адже відтоді, як дорожню службу району очолив Олег Кондратюк, цей підрозділ працює надзвичайно злагоджено, якісно та оперативно. 

«Працівниками Барського дорожньо-ремонтного пункту проведено за останніх три місяці величезний обсяг робіт з розчистки придорожніх смуг та ямкового ремонту автодоріг. Тож вони та їхній керівник заслуговують на щирі слова вдячності за сумлінну працю», - зауважив очільник району.

Так, дорожниками вже освоєно в цьому році 5 млн. 260 тис. грн. із запланованих 8 млн. грн. Зокрема виконано ямковий ремонт дороги Копайгородського напрямку на загальну суму 4 млн. 631 тис. грн. Завершуються ремонтні роботи і на об’їзній дорозі біля колишнього Барського цукрового заводу. Далі у планах – ремонт доріг Верхівського напрямку, на межі Ялтушкова і Хмельницької області та на інших автошляхах.За умови додаткових фінансових надходжень барські дорожники зможуть, безумовно, виконати більший обсяг ремонтних робіт.

Начальник Барського дорожньо-ремонтного пункту Олег Кондратюк наголосив, що в 2018-му, завдяки кардинальним змінам, запровадженим державою, вперше за багато років до питання ремонту автодоріг підійшли досить серйозно, чітко окреслено план дій.

Для того ж, аби залучити якнайбільше коштів на поліпшення стану автошляхів району, чимало зусиль, за словами Олега Кондратюка, докладає голова райдержадміністрації Володимир Саволюк. 

Як результат – в цьому місяці вже розпочалася реалізація проекту щодо проведення поточного середнього ремонту автодороги державного значення Т-06-10 «Любар – Хмільник – Нова Ушиця» на відрізку, що проходить через села Лука-Барська і Васютинці. Зокрема, станом на 20 червня вже зроблено фрезерування дороги в с.Лука-Барська.

Загальна ж протяжність вищезгаданого відрізку автодороги державного значення Т-06-10 «Любар – Хмільник – Нова Ушиця»  - 3 км 442 м.  Ширина дорожнього покриття, яке буде тришаровим, – 7 м. Планується також облаштувати посадкові майданчики, укласти бордюри на зупинках, встановити 51 дорожній знак. 

Вартість проекту – 31 млн. 283 тис. грн. Але за результатами проведеного тендеру поточний середній ремонт зазначеного відрізку автошляху становитиме 29 млн. 426 тис. грн. Тобто завдяки системі «ProZorro»  вдалося зекономити понад 1 млн. 800 тис. грн. державних коштів. До речі, проект фінансується за рахунок залишку коштів 2017 року, отриманих завдяки «митному експерименту».

Замовником робіт виступає Служба автомобільних доріг у Вінницькій області. Генпідрядник – ДП «Вінницький облавтодор» філія «Жмеринський райавтодор». Субпідрядник – ТОВ «Шляхбуд»  м.Вінниця. Колектив зазначеного товариства, за словами Олега Кондратюка, працює, як мовиться, на совість. Отож, якщо не виникне ніяких форс-мажорних обставин, за чотири місяці поточний середній ремонт вищезазначеного відрізку автодороги державного значення Т-06-10 «Любар – Хмільник – Нова Ушиця» буде завершено.

Також Олег Кондратюк повідомив, що з метою належного утримання доріг, збереження дорожнього покриття планується облаштувати в районі два майданчики для встановлення пересувних зважувальних комплексів габаритно-вагового контролю великовагових та  великогабаритних транспортних засобів.

Підсумовуючи прес-конференцію, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк наголосив:

«В районі успішно стартувала робота щодо проведення дорожніх робіт, яких потребує переважна більшість автошляхів. І ми вже плануємо подальші кроки у цьому напрямі й на наступний рік.

Зазначу також, що поряд з ремонтом доріг в районі продовжується робота з облаштування в населених пунктах вуличного освітлення, майданчиків для збору ТПВ. Отож 2018-ій рік є роком благоустрою Барського району».


Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації