Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 346
Вчора 605
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 51114
За цей місяць 398642
За минулий місяць 390336
За весь час 6049628
Прем’єр-міністр закликав регіони надавати пропозиції про розгортання мобільних госпіталів та розширення ліжкового фонду
Обережно: СOVID - 19! Частина І
Оголошення про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету
22 Вересня 2020

В Барському районі створені та функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 44 дитини з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування. Ще один ДБСТ після вибуття більшості вихованців реорганізований у прийомну сім’ю. Це один з найвищих показників у Вінницькій області. Нещодавно в дитячому будинку, створеному на базі родини Алли та Віктора Захаруків з села Заможне, сталася неординарна подія: кількість вихованців збільшилася одразу на п’ять дітей. Тринадцятирічний Віталій,  десятирічний Богдан, семирічна Крістіна, чотирирічний Данилко та дворічний Андрійко після тривалого перебування в центрі соціально-психологічної реабілітації нарешті знайшли нову родину. Їх матір позбавили батьківських прав через систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо виховання малолітніх дітей.

В родині Захаруків вже перебуває п’ятеро дітей, з них четверо дітей-вихованців. Всього за час функціонування ДБСТ Алла та Віктор стали другими батьками для 19 дітей, які виявилися непотрібними біологічним родичам. Дев’ятеро з них вибули з сім’ї у зв’язку із досягненням повноліття. Олексій та Роман навчаються у Могилів-Подільському медичному коледжі, Ірина після його закінчення працює медичною сестрою в одній з лікарень міста Вінниця, Олексій після закінчення медичного коледжу продовжив навчання в Уманському педагогічному виші. Батьки-вихователі подбали і про житло для своїх вихованців, придбавши три будинки: один - в Мурованокуриловецькому районі і два  - у Барському. 

Днями до гостинної оселі Захаруків завітали голова районної державної адміністрації Євген Дубовий, директор районного центру соціальних служб Тетяна Шароградська та її заступник Ірина Титаренко і привітали родину з поповненням, а також дізналися про першочергові потреби дітей. Дитячий будинок сімейного типу перебуває під соціальним супроводженням центру з 2008 року і перебуватиме до вибуття з неї останньої дитини після досягнення нею повноліття. Якість соціального супроводження в значній мірі залежить від компетентно здійсненої оцінки потреб дітей, яку розпочали працівники центру соціальних служб, та планування заходів, які необхідно проводити з батьками-вихователями і дітьми з метою їх успішної адаптації в родині та задоволення потреб дітей. 

Ірина Титаренко, заступник директора 
районного центру соціальних служб