Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2950
Вчора 7919
За цей тиждень 26418
За минулий тиждень 52422
За цей місяць 93913
За минулий місяць 257280
За весь час 5077212
За сприяння голови ОДА Сергія Борзова, з обласного екологічного фонду на завершення будівництва сміттєсортувального комплексу в м. Бар виділять 7 млн грн
Верховна Рада України готова до діалогу та співпраці з представниками церков і релігійних організацій, - Дмитро Разумков
29 Липня 2020

Щоб вберегти дитину від проблем зі спиною, дуже важливо вибрати "правильну" сумку, на що варто звернути увагу першочергово. 
Сумки для дітей мають різновиди. Можна ходити з портфелем, ранцем або рюкзаком.

Портфель – це сумка, яка не має лямок і розрахований виключно на носіння його в руках. Ортопеди не рекомендують такий формат, адже можливе викривлення хребта.

Рюкзак – це м’яка безкаркасна сумка зі шлейками для носіння на плечах. Такий різновид сумок найчастіше обирають підлітки - у них вже зміцніла спина, а от для дітей молодшого віку він не підходить.

Ранець - це  заплічна сумка, портфель школяра. 

Лікарі-ортопеди дітям молодших класів радять носити саме ранець, тому як він позитивно впливає на поставу дитини. Він має щільну спинку, в ідеалі – ортопедичну. Крім цього, спинка рюкзака повинна забезпечувати так звану вентиляцію. Тобто м'яку прокладку зі спеціальної сітчастої тканини, за допомогою якої спина дитини не буде потіти при тривалому контакті з ранцем.  
Лямки ранця обов’язково мають регулюватися за довжиною, при цьому не розтягуючись, рекомендується підбирати ранець з шириною лямок від 4 до 5 сантиметрів, щоб не врізатися в плечі, якщо буде трохи ширше – теж добре. Зручно буде, якщо рюкзак має  S- образні плечові лямки з м’яким наповненням, які зберігають форму.  Гарний варіант, коли у ранця між лямками є фіксуючий ремінь, щоб вони не сповзали з плечей.  У такому випадку ремінь буде забезпечувати додаткову підтримку хребта. Зверніть увагу, щоб ранець доходив дитині до талії, максимум — на 5 сантиметрів нижче та не був ширшим за спину дитини. Всередині має бути декілька відділень: основне – для книг та зошитів; меншого розміру – для ручок, олівців, фломастерів тощо. Матеріал, який використовується для виготовлення верху портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, з водовідштовхувальним просоченням або покриттям, морозостійкий, зручний для чищення, мати деталі та фурнітуру зі світловідбивними елементами для безпеки дитини.

Портфелі або рюкзаки можуть бути виготовленими без підкладки або з нею. В останньому випадку підкладка повинна бути з матеріалу, який легко миється.

Рекомендована вага ранця, портфеля – 500-700 г. Бажано, щоб вага пустої сумки не перевищувала кілограм.
В жодному разі не варто купувати для підручників та зошитів сумку на одне плече, тому що навіть коли дитина користується такою сумкою всього рік, порушення постави їй забезпечено.

Необхідно пам’ятати, що існують нормативні вимоги до загальної ваги підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля. Вага не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями на відстань до 3 км і повинна становити не більше 10% -12% від ваги дитини, а саме: І-ІІ класи – 1,5 ... 2,0 кг;  ІІІ-ІV класи – 2,0 ... 2,3 кг;  V-VІ класи – 2,3 ... 3,0 кг;  VІІ-VІІІ класи – 3,0 ... 3,5 кг;  ІХ-ХІ (ХІІ) класи – 3,5 ... 4,5 кг

При купівлі шкільних портфелів та рюкзаків необхідно запитувати у продавців висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на зазначену продукцію, в якому визначається сфера застосування та призначення виробу.

Отже, дотримуючись вищезазначених рекомендацій щодо загальної ваги портфеля з підручниками та шкільним приладдям, ми забезпечуємо нашим дітям здоровий хребет та струнку поставу.
 
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Барського районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області