Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2832
Вчора 7919
За цей тиждень 26300
За минулий тиждень 52422
За цей місяць 93795
За минулий місяць 257280
За весь час 5077094
За сприяння голови ОДА Сергія Борзова, з обласного екологічного фонду на завершення будівництва сміттєсортувального комплексу в м. Бар виділять 7 млн грн
Верховна Рада України готова до діалогу та співпраці з представниками церков і релігійних організацій, - Дмитро Разумков
28 Липня 2020

З ходом робіт по реконструкції медичного закладу ознайомився сьогодні, під час робочої поїздки до Барського району, голова облдержадміністрації Сергій Борзов. Керівник регіону переконався, що роботи виконуються якісно, хоча приміщення амбулаторії дуже старе і багато років не знало ремонту. До слова: зазначеній будівлі понад 120 років і свого часу вона слугувала у якості земської лікарні.

Головний лікар Барського медичного центру первинної медично-санітарної допомоги Володимир Капиця коментує: «Будівельні роботи розпочались у 2018 році, тоді було відремонтовано дах. Пізніше було розроблено проект реконструкції і Міністерство регіонального розвитку виділило необхідні кошти – 4,9 млн грн, згідно кошторисної вартості. На початку травня цього року було оголошено торги і вже наприкінці місяця ми уклали договір з підрядною організацією».

Таким чином розпочалась повна реконструкція приміщення лікарні. Під час огляду будівлі, увагу керівника ОДА привернули зразки цегли, яку підрядники під час реконструкції зберігають як музейну рідкість, адже цьому будівельному матеріалу понад сто років - кожна цеглина маркована відповідним заводським клеймом і зберігає неабияку міцність до цього часу. Тож давні товсті стіни амбулаторії будівельники залишають, оновлюючи лише штукатурку та додаючи приміщенню сучасного дизайну.

«Реконструкцією також передбачено будівництво житла для 2 лікарів, адже розміри приміщення дозволяють це зробити,- пояснює Володимир Капиця. - Я переконаний, що громада підтримуватиме подібну ініціативу, адже чисельність її велика і самі мешканці зацікавлені у постійній роботі амбулаторії. По табелю оснащення наша АЗПСМ забезпечена всім на 100%. На період боротьби з коронавірусом, амбулаторії та ФП забезпечені в достатній кількості засобами індивідуального захисту та деззасобами. Також маємо транспорт, необхідне обладнання та ліки»,- підсумував головний лікар закладу.

На час реконструкції, аби не заважати будівельникам, лікарі тимчасово працюють у пристосованому приміщенні, наданому сільською радою. Проте до кінця року, коли всі роботи з реконструкції закладу будуть завершені, персонал і пацієнти з радістю повернуться у рідні стіни.

Довідково: Ялтушківська АЗПСМ обслуговує жителів 6 сільських громад з населенням 5619 чол. В структуру Ялтушківської АЗПСМ входять: Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, 5 ФП (сіл: Журавлівка, Ходаки, Гулі, Черешневе, Підлісний Ялтушків). Лікарями ЗПСМ Ялтушківської АЗПСМ задекларовано 3854 пацієнтів. На сьогоднішній день продовжується реконструкція амбулаторії. Вартість робіт становить 3 294 777 грн, з яких освоєно 79 000 грн.