Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6913
Вчора 7549
За цей тиждень 14462
За минулий тиждень 54345
За цей місяць 52912
За минулий місяць 247663
За весь час 4775706
Тести імуно-ферментного аналізу (ІФА) на COVID-19 тепер можна зробити в Барській ЦРЛ
28 Травня 2020

Верховна Рада України 30 квітня в цілому прийняла Закон України «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку». 

Україна вже 10 років є учасником насіннєвих схем ОЄСР по зернових, кукурудзі та сорго. Завдяки цьому суб'єкти насінництва  змогли виробляти та сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами та брати участь у світовій торгівлі насінням, використовуючи етикетки та сертифікати ОЄСР, які визнаються 60 країнами-учасниками ОЄСР. 

Для рівноправного партнерства на світовому ринку насіння олійних культур та буряку, Україна завершила процедуру приєднання країни до відповідних схем сортової сертифікації насіння, шляхом прийняття цього Закону. 

Додамо, що насіннєві схеми ОЕСР включають в себе низку загальних правил та вимог до виробництва насіння, польового інспектування насіннєвих посівів, маркування партій насіння та видачі сортових документів. Україна, як і всі учасники, має дотримуватись всіх Правил та Положень Схем.

Дотримання цих вимог забезпечить здійснення сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР та сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, зростанню урожайності олійних культур та буряку; задоволенню експортного попиту та відкриття ринків нових країн. 
       
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області