Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 3854
Вчора 7380
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 48842
За цей місяць 34105
За минулий місяць 224679
За весь час 4026306
26 Лютого 2020
25 лютого, з метою виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації № 2 від 19.02.2020 року та за ініціативи Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Барському районі, у зв’язку із випадком захворювання на африканську чуму свиней в ТОВ «Агро- Астра»  с.Коровайна Немирівського району Вінницької області, відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації щодо посилення заходів з недопущення занесення та розповсюдження захворювання свиней на африканську чуму на території Барського району. Вів зібрання заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Микола Мандрика. 

Заслухавши начальника Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Миколи Іванова, державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:

1. Взяти до відома інформацію начальника Барського районного управління Головного управління ДПСС у Вінницькій області М. О. Іванова щодо заходів недопущення АЧС на територію Барського району.

2. Забезпечити контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема щодо «закритого» режиму роботи, в разі неможливості виконання, припиняти їх діяльність відповідно до діючого законодавства. 

3. Забезпечити контроль за клінічним станом свинопоголів’я у свиногосподарствах незалежно від форми власності з обов’язковим проведенням перевірок.
     
4. Посилити ветеринарно-санітарний контроль за переміщенням живих свиней та продукції свинарства. Погоджувати переміщення живих свиней з міжрайонними, районними та міськими управліннями Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

5. Посилити ветеринарно-санітарний контроль за роботою продовольчих ринків і ринків, на яких здійснюється торгівля живими тваринами, а також за забоєм тварин, у тому числі подвірним.
                                                     
6. Створити матеріальний резерв для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинно-поліцейських постів та виконання заходів з ліквідації особливо небезпечних захворювань (кунги, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, матеріали для спалювання, попереджувальні знаки тощо).

7. Провести роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які займаються розведенням та утриманням свиней, та власників особистих селянських господарств щодо необхідності страхування тварин на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків.

8. Зобов’язати користувачів мисливських угідь усіх форм власності дотримуватись вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь-яких інших заходів, пов’язаних з відстрілом та вилученням диких тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища. Дозволяти використання туш впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС.

9. З метою недопущення міграції диких кабанів зобов’язати користувачів мисливських угідь забезпечити проведення заходів з їх підгодівлі протягом усього року.

10. Посилити контроль за утилізацією відходів, отриманих під час розробки впольованих тварин, а також знищенням виявлених решток загиблих диких кабанів.

11. Продовжити роз’яснювальну роботу серед населення та власників тварин про небезпеку АЧС та заходи біозахисту приватних господарств громадян та підприємств, діяльність яких пов’язана з обігом, утриманням, забоєм та переробкою свиней.


Барське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області