Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6546
Вчора 16911
За цей тиждень 23457
За минулий тиждень 105557
За цей місяць 367418
За минулий місяць 266713
За весь час 5623338
Правила безпечного карантину. Спілкуйтеся з лікарями телефоном
14 Лютого 2020
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав - військовослужбовців, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах.

Після закінчення Другої світової війни українці в погонах брали участь у військових конфліктах і війнах більш як у 20 країнах світу. Вони виконували інтернаціональний обов’язок у Кореї, Єгипті, Угорщині, В’єтнамі, Ефіопії, на Кубі та в багатьох інших гарячих точках. 

Жорстокою й тяжкою була майже десятирічна війна в Афганістані, розв’язана керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад три тисячі українських солдат і офіцерів загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти. 

Крізь афганське пекло пройшли, зокрема, понад 3 тисячі жителів Вінниччини: 166 чоловіків і 1 жінка загинули, майже 200 учасників бойових дій отримали поранення, 116 повернулися до рідних домівок з інвалідністю. 

Нині можна сперечатися на тему, який інтернаціональний обов’язок виконували наші воїни у далекій країні, але тоді вони не мали  вибору. Згідно зі статтею Конституції про священний обов’язок кожного громадянина, вступали до лав армії і там ставали солдатами, а обов’язок набував вигляду беззаперечного виконання наказів. 

Сьогодні, на превеликий жаль, сумна статистика війни триває. Багато воїнів-«афганців» віддали своє життя за незалежність України у війні на сході нашої держави. Адже після вторгнення російських військ на Донеччину та Луганщину одними з перших захищати рідну країну зі зброєю в руках стали ветерани афганської війни, незважаючи на вік і поранення, отримані у минулому.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану в Барському районному історичному музеї відкрилася виставка «Сторінки історії бойових дій на теренах інших держав». На виставці представлені фондові матеріали музею: світлини, військове спорядження, зброя. 

Виставку відвідали студенти Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ груп ДМ-95, ДМ-96 разом з викладачами Ходою Зоєю Федорівною та Рязанцевим Романом  Юрійовичем.

Переглядаючи експозицію, студенти ознайомилися не тільки з історією страшної війни, але й оцінили свою захищеність завдяки мужності  нинішнього покоління українських воїнів.


Наталія ГАЄВСЬКА,
директор районного історичного музею