Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2948
Вчора 7564
За цей тиждень 34422
За минулий тиждень 48694
За цей місяць 209982
За минулий місяць 243215
За весь час 4451854
08 Листопада 2019
Все частіше пожежно-рятувальні підрозділи залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Непоодинокими є випадки, коли восени громадяни спалюють на своїх присадибних ділянках опале листя та суху траву.

Працівники Барського РВ ГУ ДСНС України у Вінницькій області застерігають населення щодо заборони випалювання сухої трави, чагарників, адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Крім того, слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі, швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі загоряння на відкритих територіях дуже важко.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Також фахівці ДСНС закликають громадян прибирати після себе місця відпочинку на узліссях, обов’язково гасити багаття та не викидати недопалки. Адже у суху погоду пожежа в лісі може спалахнути навіть від недопалка, викинутого на узбіччя із кабіни автомобіля.

Лісові пожежі дуже небезпечні. Вони пошкоджують або повністю знищують ліс разом із підліском і ґрунтовим покривом на великих площах. Поряд із деревиною пожежі знищують місця поселень лісових тварин. Пожежі негативно впливають на відновлення лісу та продуктивність нових насаджень, а все це наносить значні збитки екології та природним ресурсам нашого району.

Барські рятувальники нагадують, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність і тільки сумлінне дотримання правил пожежної безпеки дозволить захистити ваш будинок від вогню, а також зберегти власне життя.
При пожежі телефонувати за номером 101!

​​​​​​​
Барський РВ ГУ ДСНС України в Вінницькій області