Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2902
Вчора 7564
За цей тиждень 34376
За минулий тиждень 48694
За цей місяць 209936
За минулий місяць 243215
За весь час 4451808
08 Листопада 2019
У зв’язку з численними зверненнями осіб, які мають право на пільги, та з метою недопущення соціальної напруги в районі, управління соціальної політики Барської райдержадміністрації нагадує, що з 1 жовтня 2019 року Урядом запроваджена грошова готівкова та безготівкова форма виплати населенню пільг на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. №373 та затверджений Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.
 
Відповідно до вищезазначеного Порядку, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), та інформації установ, організацій – надавачів послуг, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів,  та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.
 
Безготівкова форма виплати пільг

Виплата розрахованої суми пільги у грошовій безготівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”.

Сума пільги у грошовій безготівковій формі збільшується на розмір комісійної винагороди АТ “Ощадбанк”, що становить 0,7 відсотка такої суми.

Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ “Ощадбанк” в такій послідовності:

1) управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг, які уклали з АТ “Ощадбанк” договори, подають щомісяця до 13 числа (включно) АТ “Ощадбанк” реєстри пільговиків разом з даними про облікові записи пільговиків, нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди окремо за кожним видом послуги, крім витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - реєстр нарахованих сум платежів пільговикам).

Під час перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ “Ощадбанк” утримує із сум нарахованих пільг комісійну винагороду у розмірі 0,7 відсотка суми платежу;

2) АТ “Ощадбанк” на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам, у яких зазначається інформація про перерахування коштів.

Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності:

- постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води;

- централізоване водопостачання, централізоване водовідведення;

- постачання та розподіл електричної енергії;

- постачання та розподіл природного газу;

- поводження з побутовими відходами;

- послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

3)  АТ “Ощадбанк” інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ “Ощадбанк” не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

Лише після смс-повідомлення  АТ «Ощадбанк» про стан розрахунків за попередній місяць,  пільговику (в разі фактичного споживання більше встановлених норм) необхідно доплатити за спожиті послуги організаціям-надавачам послуг.
 
Готівкова форма виплати пільг

За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
 
Зверніть увагу!

Для отримання інформації з питань, пов’язаних з нарахуванням пільги, пільговикам потрібно звертатися в управління соціальної політики райдержадміністрації (каб. 209).

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Інформацію про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики можуть отримати при зверненні в АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.


Управління соціальної політики райдержадміністрації