Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6791
Вчора 7585
За цей тиждень 41476
За минулий тиждень 51916
За цей місяць 78655
За минулий місяць 224679
За весь час 4071434
16 Вересня 2019

Про проблеми, перспективи розвитку та  виклики ІТ-індустрії  Вінниччини, йшлося зокрема під час панельної дискусії, котра відбулась в рамках  Міжнародного інвестиційного форуму. Обговорення пройшло на базі Вінницької  ІТ-компанії  LetyShops, яка є одним з найбільших кешбек-сервісів на території всього пострадянського простору. Кількість клієнтів компанії становить близько  восьми мільйонів користувачів. Учасники дискусійної панелі мали змогу ознайомитись не тільки  із її функціонуванням , а також почути про успішний досвід розбудови даної моделі  бізнесу.

  «Наша компанія не має відділів, директорів та менеджерів. Це команди,  кожна з яких є самодостатньою. Ми розробляємо нову технологію покупки  для людей. Запускаємо. Тестуємо. І шукаємо нові ринки, куди ми можемо виходити. Кешбек-сервіс LetyShops допомагає своїм користувачам отримувати назад частину коштів за кожну покупку в більш ніж 1200 інтернет-магазинах»- розповідає керівник компанії LetyShops Ігор Гнатовський.

В компанії працює понад 150 фахівців, в більшості — це вінницька IT-молодь. Окрім головного офісу у Вінниці LetyShops також має представництво у Києві та в країнах СНД. В планах — відкриття офісів в країнах Європи. Зокрема в Іспанії, Німеччині та Польщі.

 Серед викликів розширення, зокрема і даної фірми  - брак фахівців. Їх шукають, як і в місцевих вишах, так в інших регіонах.

«В ІТ- індустрії працюють не тільки програмісти. Сюди потрібні і менеджери, інженери, бізнесаналітики . Фахівців бракує, їх важко сьогодні шукати і це проблема не тільки Вінниці. Хотілося б тісніше співпрацювати із « кузнями кадрів». Наразі закривається лише 1 вакансія з 10. При тому, що середня заробітна плата 1500 доларів»,-наголосив  голова Вінницької ІТ Асоціації та засновник WinstarsTechnology Дмитро Софина.

Дмитро Сафина також зауважив, що Вінниця - 6-а в Україні за кількістю ІТ-компаній. За його словами, аби цю позицію утримати і  всіляко сприяти розвитку цієї сфери мають бути умови  для проживання ІТ-фахівців у Вінниці, відповідні офіси та навчання.

Щодо  створення Вінницького технопарку, то Дмитро Софина наголосив, що ІТ- асоціація  сприятиме даній справі, але ніяк не буде  приймати участь в управлінській діяльності.

«Місто  має надати нам можливість сформувати повноцінний кластер, до складу якого увійдуть , зокрема і представники  місцевих « вишів»- зауважив голова Вінницької ІТ Асоціації та засновник WinstarsTechnology Дмитро Софина.


Джерело: Вінницька обласна державна адміністрація