Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 7457
Вчора 7290
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 53861
За цей місяць 229421
За минулий місяць 243215
За весь час 4471489
16 Вересня 2019

Про проблеми, перспективи розвитку та  виклики ІТ-індустрії  Вінниччини, йшлося зокрема під час панельної дискусії, котра відбулась в рамках  Міжнародного інвестиційного форуму. Обговорення пройшло на базі Вінницької  ІТ-компанії  LetyShops, яка є одним з найбільших кешбек-сервісів на території всього пострадянського простору. Кількість клієнтів компанії становить близько  восьми мільйонів користувачів. Учасники дискусійної панелі мали змогу ознайомитись не тільки  із її функціонуванням , а також почути про успішний досвід розбудови даної моделі  бізнесу.

  «Наша компанія не має відділів, директорів та менеджерів. Це команди,  кожна з яких є самодостатньою. Ми розробляємо нову технологію покупки  для людей. Запускаємо. Тестуємо. І шукаємо нові ринки, куди ми можемо виходити. Кешбек-сервіс LetyShops допомагає своїм користувачам отримувати назад частину коштів за кожну покупку в більш ніж 1200 інтернет-магазинах»- розповідає керівник компанії LetyShops Ігор Гнатовський.

В компанії працює понад 150 фахівців, в більшості — це вінницька IT-молодь. Окрім головного офісу у Вінниці LetyShops також має представництво у Києві та в країнах СНД. В планах — відкриття офісів в країнах Європи. Зокрема в Іспанії, Німеччині та Польщі.

 Серед викликів розширення, зокрема і даної фірми  - брак фахівців. Їх шукають, як і в місцевих вишах, так в інших регіонах.

«В ІТ- індустрії працюють не тільки програмісти. Сюди потрібні і менеджери, інженери, бізнесаналітики . Фахівців бракує, їх важко сьогодні шукати і це проблема не тільки Вінниці. Хотілося б тісніше співпрацювати із « кузнями кадрів». Наразі закривається лише 1 вакансія з 10. При тому, що середня заробітна плата 1500 доларів»,-наголосив  голова Вінницької ІТ Асоціації та засновник WinstarsTechnology Дмитро Софина.

Дмитро Сафина також зауважив, що Вінниця - 6-а в Україні за кількістю ІТ-компаній. За його словами, аби цю позицію утримати і  всіляко сприяти розвитку цієї сфери мають бути умови  для проживання ІТ-фахівців у Вінниці, відповідні офіси та навчання.

Щодо  створення Вінницького технопарку, то Дмитро Софина наголосив, що ІТ- асоціація  сприятиме даній справі, але ніяк не буде  приймати участь в управлінській діяльності.

«Місто  має надати нам можливість сформувати повноцінний кластер, до складу якого увійдуть , зокрема і представники  місцевих « вишів»- зауважив голова Вінницької ІТ Асоціації та засновник WinstarsTechnology Дмитро Софина.


Джерело: Вінницька обласна державна адміністрація