Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 7865
Вчора 7679
За цей тиждень 38159
За минулий тиждень 52886
За цей місяць 164154
За минулий місяць 247608
За весь час 3021494
12 Серпня 2019
Завдяки активній роботі Держенергоефективності, Проекту ПРООН з енергосервісу та експертів в Україні розпочато розвиток «ЕСКО-факторингу» - дієвого банківського інструменту для кредитування енергосервісних проектів.

Так, у 2019 р. за моделлю «ЕСКО – факторинг» Комерційний Індустріальний Банк (КІБ, https://cib.com.ua) оформив інвесторам:

- 1-ий пілотний кредит на суму близько 3 млн грн;

- 2-ий кредит вартістю близько 2 млн грн;

- 3-ій кредит на суму майже 16 млн грн, що буде реалізовано у вигляді 2 траншів: 7,3 млн грн та 8,5 млн гривень.

Домовленості щодо 3-го кредиту досягнуто між інвестором та банком за результатами успішної реалізації першого проекту «ЕСКО-факторингу».  Так, за останні 6 місяців ц.р. залучені компанією кредитні кошти на 85%  вже повернуто банку із випередженням графіка виплат.

Зважаючи на дієвість такої моделі факторингу, банком вирішено збільшити обсяг кредитних коштів на ЕСКО-проекти у понад 5 разів – до майже 16 млн гривень.

Крім цього, довіра банку до ЕСКО-механізму відобразилася на:

- зниженні ставки кредитування на кілька відсотків;

- продовженні строку кредитування у 2 рази.

«Таким чином, 3-ій проект «ЕСКО-факторингу» дозволить реалізувати енергоефективні заходи у близько 60 бюджетних закладах у 5-ти містах України: Києві, Одесі, Славутичі, Бородянці, Дрогобичі», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За підтримки Держенергоефективності та Проекту ПРООН з енергосервісу широке впровадження факторингу дозволить у кілька разів пришвидшити темпи інвестування в енергосервіс в Україні.


Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності