Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2841
Вчора 7464
За цей тиждень 2841
За минулий тиждень 51864
За цей місяць 61982
За минулий місяць 242183
За весь час 3164355
18 Липня 2019
Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів проводиться щорічно з метою виявлення в них захворювань, подальшого їх спостереження, планового лікування чи реабілітації, запобігання масовим колективним захворюванням. Огляди проводяться в присутності батьків лікарями первинної ланки, з якими раніше підписали декларацію. Дітей, батьки яких не підписали декларацію, оглядатимуть лікарі первинної ланки за місцем проживання дитини.

У результаті обстеження учням видається довідка затвердженої форми (№ 086-1/о) для подання в навчальний заклад. Крім того, якщо дитина одержала нові щеплення, потрібно оновити карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о). 

Обов’язковими є наступні дослідження: аналіз крові; антропометрія; термометрія; перевірка гостроти зору та слуху; постава; визначення змін у стані здоров’я протягом навчального року та можливість компенсаторного відновлення дитячого організму після фізичного навантаження за допомогою проби Руф’є; скринінгові обстеження, які дозволяють виявляти захворювання в їх ранніх, безсимптомних стадіях. У разі необхідності, лікар видає направлення на додаткові обстеження або консультації до спеціалістів відповідного профілю: хірурга, ортопеда-травматолога, стоматолога, офтальмолога. Для дітей віком від 14 років і за показаннями додаються ще такі спеціалісти: ендокринолог; гінеколог (дівчатка за показаннями); психолог.

Для відвідування школи необхідні:

- довідка форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду", яка видається педіатром чи сімейним лікарем після огляду дитини. У довідці має бути зазначено: прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать; місце проживання дитини, телефон батьків; найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас; дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного); висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис); групу для занять фізичною культурою; рекомендації.

- довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень", у якій міститься інформація про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, вона перейшла у нову школу). Також довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.

"Медична карта дитини" форми № 026/о більше не потрібна – дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

Термін дійсності довідки учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду (форма 086-1/о) становить 1 рік.

 
Вікторія КОТЯСЬ, 
лікар із загальної гігієни 
відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Барського районного управління 
Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області