Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6755
Вчора 7971
За цей тиждень 6755
За минулий тиждень 56337
За цей місяць 153256
За минулий місяць 254341
За весь час 2231433
18 Липня 2019
Літо – не лише сонячна пора для відпочинку, але й період збору врожаю. Однак, не варто забувати, що спека у поєднанні з недбалим ставленням людини до навколишнього середовища – це саме той чинник, що спричиняє пожежі у лісових масивах.

Внаслідок підпалів сухої трави сільгоспкористувачами та мешканцями сіл могутні лісові масиви часто перетворються на згарища. Між іншим, вогонь спалює не лише стерню, а й полезахисні смуги, внаслідок чого можуть бути пошкоджені лісові масиви. Палаючі головешки перелітають на відстань 20-50 метрів, створюючи нові осередки лісової пожежі.

Лісівники звертаються до керівників сільськогосподарських підприємств та населення сільської місцевості припинити спалювання пожнивних залишків, стерні, багаторічних трав на ділянках, які прилягають до лісових масивів. Це пряме порушення Ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення закону передбачає накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Лише 1% пожеж у природному середовищі виникає внаслідок прямих ударів блискавки, виверження вулканів, самозаймистість торфу, вугілля, решта 99% - внаслідок людської необережності та недбалості. Лісівники Вінниччини вкотре закликають громадян шанобливо ставитися до лісу та запобігати виникненню пожеж в екосистемах.