Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2894
Вчора 7464
За цей тиждень 2894
За минулий тиждень 51864
За цей місяць 62035
За минулий місяць 242183
За весь час 3164418
18 Липня 2019
17 липня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко підбив підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2019 року.

Інформуючи про основні показники, які характеризують стан економіки регіону, директор профільного департаменту зауважив: «У результаті залучення інвестицій, модернізації промислового виробництва та розширення ринків збуту відбулась активізація роботи промислових підприємств. Так, відповідно до індексу промислового виробництва, за 5 місяців поточного року область посіла друге місце серед регіонів України. За попередніми даними, за 6 місяців 2019 року індекс становить 120%, що, у свою чергу, дозволило наростити експортний потенціал майже до 14%».

Під час доповіді Володимир Мережко також акцентував увагу на динаміці зростання капітальних інвестицій, які безпосередньо впливають на розвиток промислового сектору економіки. За словами посадовця, активізація інвестиційної діяльності обумовила зростання обсягів будівельних робіт. Зокрема, за січень-травень поточного року обсяг виконаних будівельних робіт склав понад 3 млрд грн та зріс у 2,6 рази, порівняно із відповідним періодом 2018 року. За індексом будівельної продукції Вінниччина посіла перше місце в Україні.

Вінниччина також займає провідні позиції за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, а також за показниками обороту роздрібної торгівлі.

«Традиційно Вінниччина займає лідируючі позиції за основними показниками в аграрному секторі. Саме тут відбувається концентрація капіталу, що дозволило збільшити обсяги сільськогосподарського виробництва, рівень якого за 5 місяців поточного року становить 114,8% За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за І квартал 2019 року, Вінниччина посіла перше місце на всеукраїнському рівні за напрямком «економічна ефективність» - підкреслив Володимир Мережко. 

Директор профільного департаменту також поінформував про рівень оплати праці в області. За його словами, у січні-травні 2019 року приріст середньомісячної заробітної плати до відповідного періоду становив понад 21%.

Посадовець окремо зупинився на розвитку промисловості, створенні нових виробництв з високою доданою вартістю. Зокрема, протягом звітного періоду вдалося забезпечити приріст виробництва підприємств переробної промисловості на 25%.

Також значна увага була приділена обсягу інвестицій. Так, за І квартал 2019 року обсяги капітальних інвестицій, порівняно із відповідним періодом 2018 року, збільшились на понад 27% і склали більше 2,8 млрд грн.

Під час колегії Володимир Мережко також акцентував увагу на реалізації інвестиційних проєктів. За словами посадовця, у промисловому секторі економіки протягом січня-червня 2019 року реалізовано 15 інвестиційних проєктів на загальну суму майже 1 млрд грн., створено близько 430 нових робочих місць. Посадовець підкреслив, що цьогоріч також планується реалізувати ще 47 інвестиційних проєктів на загальну суму майже 2,5 млрд грн. Заплановано створити майже 1300 нових робочих місць.

Ще одним показником, який відображає потенціал розвитку та конкурентоспроможність регіону, є обсяг експорту продукції. За словами Володимира Мережка, за 5 місяців поточного року обсяг експорту товарів склав 636 млн. дол. США, що на 13% перевищує показники відповідного періоду минулого року. В експорті товарів значна частка поставок стосується країн Європейського Союзу і становить 37% за звітний період поточного року.

Директор профільного департаменту також розповів про реалізацію інвестиційних проєктів соціального спрямування та інфраструктури. За його словами, у 2019 році на реалізацію проєктів за 8-ма бюджетними програмами з державного бюджету передбачено понад 1 млрд 430 млн грн. для Вінницької області. Також цьогоріч зріс обсяг фінансування (субвенції) на автомобільні дороги місцевого та державного значення.

Щодо ресурсів Державного фонду регіонального розвитку, то у 2019 році на реалізацію інвестиційних проєктів у Вінницькій області з ДФРР передбачено  227 млн грн, з яких 212 млн грн спрямовано на реалізацію 22 інвестиційних проєктів, зокрема, у спортивній галузі, галузі освіти, охорони здоров'я, культури, розвитку інфраструктури та центрів безпеки.

Щодо екологічного напрямку, то на сьогодні погоджено реалізацію 30 проєктів, що реалізуються за рахунок коштів обласного екологічного фонду. Зазначені проекти стосуються техногенної безпеки, відповідної утилізації ТПВ, збереження водойм, охорони атмосферного повітря тощо.

Під час засідання Володимир Мережко також поінформував про розширення роботи та надання спектру послуг Центрами надання адміністративних послуг.

Посадовець також торкнувся питання проведення електронних закупівель. Так, Вінницька обласна державна адміністрація посідає третє місце у всеукраїнському рейтингу за кількістю проведених процедур електронних закупівель в системі ProZorro.


Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації 
www.vin.gov.ua