Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2233
Вчора 7539
За цей тиждень 17391
За минулий тиждень 51909
За цей місяць 90501
За минулий місяць 247608
За весь час 2946400
19 Червня 2019
18 червня у прес-центрі Мінкультури відбулася прес-конференція з нагоди старту пілотного проєкту – електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам'яток України». Пілотний проєкт реалізовуватиметься на базі Вінницької області з метою практичного напрацювання необхідних та важливих аспектів наповнення та функціонування електронної платформи з наступним впровадженням його на загальнонаціональному рівні.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що впровадження цього пілотного проєкту є черговим важливим кроком у напрямку не тільки збереження і примноження культурної спадщини, а й широкого представлення її на сучасному інформаційному рівні.

«У 2017 році, після довготривалого блокування, Міністерству культури вдалося відновити наповнення Державного реєстру нерухомих пам’яток, і за цей час до нього було внесено сотні пам'яток за категорією як національного, так і місцевого значення. Завдяки цьому унікальні об’єкти були врятовані від руйнації або непрофесійної, вандальної реконструкції. Створення електронного ресурсу культурної спадщини дозволить мати об'єктивну картину стану об’єктів культурної спадщини з відомостями про їх особливості, реальний стан та реставраційні процеси, а також відкрити інформацію про наші пам’ятки усьому світу, – підкреслив Євген Нищук. – Пілотний проєкт дає нам можливість на практиці опрацювати цілий ряд важливих аспектів наповнення та функціонування такого сучасного ресурсу. Я радий, що ми рухаємося в європейському та світовому вимірі, власне у колі тих питань, які відтворюють унікальність та багату культуру нашого народу. Ми – молода держава, але з тисячолітньою історією, і ті пам’ятки, які в нас є, дають нам великі сенси та усвідомлення свого славного історичного коріння».

Міністр культури також зазначив, що проєкт реалізується у тісній співпраці з Національною академією наук України та Інститутом географії НАН України у партнерстві із місцевою владою та територіальними громадами Вінниччини.

Важливість та актуальність цього проєкту відзначив віце-президент Національної академії наук України Сергій Пирожков. «Наша країна має чимало прекрасних пам’яток, але за допомогою електронної бази ми зможемо їх відкрити як для кожного українця, так і для світу загалом», – підкреслив він.

За словами Почесного директора Інституту географії НАНУ Леоніда Руденка, Міністерство культури – перше Міністерство в Україні, яке робить електронну реєстрацію всіх об’єктів культурної спадщини.

«Мінкультури робить пілотний проєкт, який дасть нам змогу побачити кінцевий результат, перший за важливістю у нашій державі, адже вся культурна спадщина підлягає не лише реєстрації, а й охороні та реставрації», – зазначив Леонід Руденко.

Заступник начальника управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Валентина Троян запевнила, що громада розуміє відповідальність та серйозність реалізації цього проєкту. У Вінницькій області нараховується більше 4300 об’єктів культурної спадщини, серед них 8 – пам’ятки національного значення.

«Електронний реєстр нерухомих пам’яток – відповідальна та важлива ініціатива. Сьогодні це можливість небайдужим громадянам та громадським організаціям отримувати швидко та своєчасно інформацію якраз через такий реєстр. Окрім того, ми сподіваємося, електронний реєстр полегшить роботу з перешкоджання руйнуванню об’єктів культурної спадщини», – сказала Валентина Троян.

 
Презентація пілотного проекту Впровадження електронного обліку об'єктів культурної спадщиниМіністерство культури України