Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 814
Вчора 8440
За цей тиждень 26604
За минулий тиждень 63245
За цей місяць 175716
За минулий місяць 257413
За весь час 1728053
22 Травня 2019

21 травня 2019 року за  підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з Вінницькою громадською організацією «Бюро інституційного розвитку» та сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації проведено тренінг «Запобігання та протидія домашньому насильству» з питань впровадження нового законодавства для фахівців міжвідомчих рад та суб’єктів взаємодії, які працюють у сфері попередження та протидії домашньому насильству.

До участі у заході були запрошені представники служб соціальної сфери району, зокрема члени Міжвідомчої ради, працівники Барського відділення поліції, представники міграційної служби, соціальні педагоги Барських ЗОШ І-ІІІ ст., працівники Барської ОТГ, соціальні працівники районного центру соціальних служб для сім ї дітей та молоді.

З вітальним словом до учасників звернулась представник громадської організації «Бюро інституційного розвитку» Наталя Сергієнко. В своїй доповіді вона ознайомила присутніх із змінами в законодавстві, зокрема Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», підкреслила актуальність даної проблеми, розповіла про ситуацію щодо попередження та протидії домашньому насильству у Вінницькій області та звернула увагу на необхідність скоординованих дій щодо надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Під час тренінгу, також були розглянуті основні напрямки реалізації державної політики у даній сфері. Визначено коло суб’єктів, на яких поширюється дія Закону: суб’єкти, що здійснюють заходи та  взаємодію у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі,а також їх повноваження.

Окремим блоком роботи зібрання був перегляд відеороликів даної тематики, після чого обговорювалися ситуації випадків домашнього насильства. Звернуто увагу на спеціальні заходи, щодо протидії домашньому насильству, згідно статті 24 Закону, такі як терміновий заборонний та обмежувальний припис стосовно кривдника, взяття його на профілактичний облік та проведення з ним профілактичної роботи.

В завершальній частині тренінгу розглянуто питання відповідальності та контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, практична робота в группах відповідно до поданих ситуацій, із подальшою презентацією напрацювань. 

За підсумками тренінгу, учасники отримали відповідні сертифікати.

До уваги!

За підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації функціонує «Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі.

Якщо Ви чи Ваші рідні страждають від домашнього насильства, потрапили у ситуацію торгівлі людьми або зазнали дискримінації за ознакою статі, телефонуйте: 

0 800 75 04 75 (Дзвінки безкоштовні).

За вказаним номером можна отримати консультацію фахівця з питань запобігання насильства в сім'ї, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі.


Сектор у справах молоді та спорту райдержадміністрації