Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 178
Вчора 7922
За цей тиждень 16076
За минулий тиждень 58028
За цей місяць 179999
За минулий місяць 254157
За весь час 2784712
День за два: перші 50 днів роботи Верховної Ради України
15 Січня 2019
14 січня у приміщенні Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відбулось засіданні обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя. На засіданні були присутні: члени оперативного штабу та Кулик Вікторія Вікторівна – власник ФГ «Дар’я і Я». 

Розпочинаючи засідання, головуючий Андрій Гижко зазначив: «На жаль, факт, який ми сьогодні розглядаємо, є класичним прикладом рейдерства і має всі ознаки в т. ч. кримінального злочину. Тож в ході обговорення я буду часто звертатися до представників правоохоронних органів щодо розгляду звернення Кулик Вікторії Вікторівни - власника ФГ «Дар’я і Я» с. Кузьминці Барського район (звернення надійшло 4 .01. 2019 року на ресурс «Стоп-рейдер» ОДА, де повідомлено, що 29 грудня 2018 року реєстратором Прошкіним О.В. комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» м.Київ неправомірно було змінено власника та голову ФГ «Дар’я і Я».

Посадовець наголосив, що даний факт виглядає як шахрайська схема, оскільки в реєстрі немає ні паспортних даних нового власника, ні договору купівлі-продажу: «Окрім того, закон про державну реєстрацію дозволяє екстериторіальний принцип лише в межах однієї області, тобто реєстратор з м.Києва не мав права здійснювати реєстраційні дії підприємства з Вінниччини. Варто нагадати,що з початку 2019 року вступила в силу поправка до закону, згідно якій усі філїї  не матимуть права здійснювати реєстраційні дії. Рік тому ми вже мали справу із спробою рейдерського захоплення, коли філія київської структури, яка знаходилася у Вінниці, здійснювала реєстрацію. Закон тепер це забороняє",- підкреслив Андрій Гижко.

Після заслуховування інформації Кулик Вікторії Вікторівни – засновника і власника ФГ «Дар’я і Я» с. Кузьминці Барського району та роз’яснень представників Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, управління представництва інтересів громадянина або держави в суді прокуратури Вінницької області, відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області відбулось обговорення зазначеного питання.

Підбиваючи підсумки засідання, Андрій Гижко дав доручення відповідним службам щодо вирішення питання порядку денного.

Нагадаємо: Оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя був утворений в області у 2017 році. Тоді ж було визначено телефон гарячої лінії обласної державної адміністрації, а на сайті облдержадміністрації розміщено банер «Стоп рейдерам».

Серед питань, які розглядалися на засіданнях Оперативного штабу:

- Про стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) інформував директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

- Про ситуацію в районах, де найнижчий відсоток виплати орендної плати, доповідали голови районних державних адміністрацій.


Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації
www.vin.gov.ua