Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 7044
Вчора 7290
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 53448
За цей місяць 229008
За минулий місяць 243215
За весь час 4471075
22 Грудня 2018
Згідно з наказом Міненерговугілля від 10 травня 2018 р. № 250 визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 р. № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення».

У зв’язку з цим з 01 серпня 2018 року ПАТ «Вінницягаз» припинило виконання робіт по плановому технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання і плановому випробуванню на щільність внутрішньобудинкових газопроводів у житлових багатоквартирних будинках м.Вінниці і Вінницької області.

Тарифами, затвердженими НКРЕКП для операторів ГРМ, не передбачені витрати на дані цілі. До цього часу перевірку та підтримання газових мереж всередині будинків у належному стані здійснювали газорозподільні компанії (надалі - оператори ГРМ) за власний рахунок. Тепер же зазначені роботи виконуються на договірних засадах на умовах вільного ринку.

Згідно з Типовим договором розподілу природного газу зі змінами, внесеними постановою НКРЕКП від 12 липня 2018 р.  № 691, технічне обслуговування та поточний ремонт  внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках та здійснюються виключно Операторами ГРМ, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, у випадку незабезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, розподіл природного газу припиняється.

Таким чином, з 1.08.2018 р. ПАТ «Вінницягаз», припинивши виконання зазначених вище видів робіт на безоплатній основі і перейшовши на виконання цих робіт на умовах вільного ринку на договірних умовах, керуючись нормами Кодексу газорозподільної системи та Правилами безпеки систем газопостачання України, розпочало кампанію із укладення договорів на проведення технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання багатоквартирних будинків із співвласниками таких будинків/особою, уповноваженою на це співвласниками, та суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

Звертаємо увагу керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, управителів багатоквартирних будинків на необхідність укладення таких договорів. За додатковою інформацією звертатися до Барської дільниці Жмеринського відділення ПАТ «Вінницягаз». 


Барська дільниця Жмеринського відділення ПАТ «Вінницягаз»