Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6970
Вчора 8035
За цей тиждень 6970
За минулий тиждень 56839
За цей місяць 138873
За минулий місяць 264420
За весь час 2484284
«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков
Валерій Коровій: Форум під неформальною назвою «Подільський Давос» – це майданчик для спілкування влади, бізнесу та громадськості зі створення передумов до залучення інвестицій
Володимир Саволюк: «Будьмо єдиними у прагненні зберегти, розбудувати та уславити Українську державу, над якою гордо майорить синьо-жовтий стяг»
21 Грудня 2018
«Стратегічно важливий для країни законопроект №8449-д від 05.12.2018 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65076) щодо впровадження аукціонів у відновлюваній енергетиці схвалено на засіданні Парламенту у першому читанні за основу. За законопроект віддано 227 голосів народних депутатів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Законопроект став результатом плідної консолідованої співпраці Комітету ВРУ ПЕК, профільних міністерств, Держенергоефективності, міжнародних організацій та відповідних асоціацій.

«Основна ідея проекту Закону – забезпечити стабільний та збалансований розвиток ринку «зелених» проектів через систему аукціонів та оптимізацію «зелених» тарифів», - повідомив С. Савчук.

Як пояснив Голова Держенергоефективності, переможці аукціонів будуть укладати договори на продаж згенерованої «чистої» електроенергії за аукціонною ціною на 20 років.

Усі проекти будь-якої потужності зможуть взяти участь в аукціонах, які планується проводити двічі на рік.

Участь буде обов’язковою для проектів:

- з 2020 р. - СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

- з 2021-2022 р. – СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

- з 2023 р. – СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.

Додатково передбачається надбавка до 10% до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва.

Крім того, законопроектом передбачається:

- збільшити потужність встановлення СЕС та ВЕС приватних домогосподарств із 30 кВт до 50 кВт;

- спростити процедуру отримання «зеленого» тарифу для електроенергії із СЕС потужністю до 500 кВт на дахах, фасадах капітальних будівель, споруд;

- забезпечити прозорість приєднання «зелених» об’єктів шляхом введення строковості технічних умов на підключення до мереж.

«Водночас, під час доопрацювання законопроекту до II читання вважаємо за необхідне передбачити збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси та біогазу на рівні 0,124 євро/кВт*год після 2020 року», - вважає С.Савчук. Розвиток цієї сфери потребує підтримки, адже:

- напрямок розвивається дуже повільно порівняно з ВЕС та СЕС;

- частка електроенергії, виробленої з біогазу та біомаси, у балансі відновлюваної енергетики складає лише 1,2 % (в Європі – майже 18 %);

- 0,124 євро/кВт*год – один з найнижчих тарифів в Європі (Швейцарія - 0,26 євро/кВт*год , Болгарія - 0,25 євро/кВт*год).

Загалом, прийняття законопроекту буде вигідним для держави, бізнесу та споживачів. Впровадження аукціонів дозволить:

- знизити вартість «зеленої» енергії для споживачів;

- створити високу конкуренцію на ринку;

- забезпечити стабільний розвиток «зеленої» енергетики.


Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності