Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6744
Вчора 8035
За цей тиждень 6744
За минулий тиждень 56839
За цей місяць 138647
За минулий місяць 264420
За весь час 2484058
«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков
Валерій Коровій: Форум під неформальною назвою «Подільський Давос» – це майданчик для спілкування влади, бізнесу та громадськості зі створення передумов до залучення інвестицій
Володимир Саволюк: «Будьмо єдиними у прагненні зберегти, розбудувати та уславити Українську державу, над якою гордо майорить синьо-жовтий стяг»
04 Грудня 2018
Таким був лейтмотив районної виставки творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе», яка відбулася сьогодні, 4 грудня, в приміщенні читальної зали Барської районної бібліотеки. Цей мистецький форум вже 12 років поспіль організовується районним центром соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді.

Цьогоріч захід відбувся при підтримці райдержадміністрації, районної ради, колективу Центру «Еверест» та районної бібліотеки.

Серед 34 учасників були і «ветерани» форумів «Повір у себе»: Ганна Семцова, Ольга Кльоц, Альона Половнікова, Юрій Іродюк, Ірина Кльоц, Катерина Дмуховська, Максим Суконнік, Дар’я Бродецька, які неодноразово представляли наш район на обласних фестивалях, і «піонери» творчих виставок: Олександра Квасюк, Віталій Рябчук, Анна Гоцуляк, Надійка Степанкевич, Марина Шевченко, Євген Пальонко, Уляна Шляхітнюк, Іринка Вітомська, Галина Діус та інші. Георгафія учасників виставки охопила місто Бар, села Балки, Заможне, Іванівці, Лугове, Матейків, Міжлісся, Окладне, Пляцина, селище Бар, Чемериське, Ялтушків.   

За роки існування творчого форуму зазнали змін роботи учасників виставки: якщо кілька років тому в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» переважали вишивка хрестом, гладдю, випалювання, різьблення по дереву, то зараз дітям та молоді до вподоби працювати в техніці бісероплетіння, виготовляючи прикраси, квіткові композиції, аплікації, та вишивки бісером. 

Справжнє захоплення викликали Великодні серветки, майстерно вишиті бісером Олександрою Квасюк, картини Анни Гоцуляк, Дар’ї Бродецької, вишиті бісером. 

У номінації «Образотворче мистецтво» традиційними залишаються малюнки фарбами, гуашшю, аплікація, але  з’являються картини, виконані  простими олівцями, роботи на склі, вироби у техніках петриківського розпису, квілінгу, декупажу.  

Серед виробів у жанрі «Дизайнові композиції з використанням природного матеріалу» переважають композиції з насіння, кави, зернових культур. 

На цьогорічній виставці були представлені також іграшки, зокрема, ляльки-обереги, ляльки-мотанки, виконані Ганною Семцовою та Катериною Дмуховською, що свідчить про інтерес дітей та молоді до культурних традицій українського народу.  А ялинкові та різдвяні прикраси сестричок Анни та Марії Йолтуховських викликали щире бажання придбати ці вироби та прикрасити ними свої оселі.

У творчому форумі були також представлені роботи у номінації «Літературна творчість»: поетичні твори Альони Половнікової та оповідання Вікторії Руських.

У затишному приміщенні районної бібліотеки панувала невимушена, тепла сімейна атмосфера. Працівники Центру дозвілля та вихованці вокальної студії «Юнона» Даша Присяжна, Настя Галецька, Аріна Богданюк, Ліза Корнєєва та Єгор Ворнік (керівник студії Людмила Халабуда) підготували для учасників конкурсу і гостей цікаву концертну програму. 

Але потрібно зазначити, що й учасники виставки творчості і талантів не залишилися у боргу: всіх присутніх порадував виступ учасників клубу «Глорія Данс» під керівництвом Людмили Коваль Маріанни Яворської та Максима Довбиуса, які нещодавно повернулися з міжнародного конкурсу в Таллінні. З-поміж двадцяти восьми пар даної вікової категорії наші танцівники були лише одними представниками від України та вибороли дванадцяте місце.

Директор Центру «Еверест» Тетяна Марущак ознайомила присутніх з діяльністю закладу, надала інформацію про порядок оформлення документів для його відвідування, представила напрямки роботи та реабілітаційні програми Центру, презентувала творчі роботи вихованців «Евересту», виконані з допомогою волонтерів Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М.Грушевського та Барської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.
 
Як і годиться, таланти потрібно заохочувати, тому всі учасники конкурсу творчих робіт були відзначені грамотами районної державної адміністрації та районної ради і подарунками, врученими першим заступником голови райдержадміністрації Н.В. Мельник, головою районної ради М.І. Піддубним та міським головою А.А. Цицюрським. 

У квітні-травні 2019 р. в приміщенні Обласного краєзнавчого музею відбудеться ХХVІІ обласний фестиваль «Повір у себе», в якому представлять свої творчі роботи Олександра Квасюк, Марина Шевченко, Вікторія Грисюк та вихованці Центру реабілітації «Еверест».


Ірина ТИТАРЕНКО, 
заступник директора-начальник відділу соціальної роботи 
Барського районного ЦСССДМ 
(Більше світлин на сторінці Барської РДА у соціальній мережі Facebook)