Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 4242
Вчора 12415
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 58956
За цей місяць 144822
За минулий місяць 257413
За весь час 1696843
Глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України  
10 Жовтня 2018
9 жовтня в Барі відбулася приємна подія –  заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, начальник управління фізичної культури і спорту ОДА Сергій Чернявський передали нашому земляку з с.Балки Олександру Казіку, двічі срібному призеру ХІІ зимових Паралімпійських ігор 2018 року з біатлону та лижних перегонів (Пхьончхан, Республіка Корея), призеру етапів Кубку світу, спеціальний велотренажер, що відповідає всім вимогам і параметрам для проведення повноцінних тренувань. Велотренажер придбаний за кошти обласного бюджету з метою допомоги і сприяння спортсмену у підготовці до змагань. 

Участь у зустрічі з паралімпійцем Олександром Казіком та його тренером Марцином Кучерявим взяв також голова райдержадміністрації Володимир Саволюк.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк зауважив про нашого уславленого земляка:

«Цей спортсмен свого часу на параолімпійських іграх здобув 2 медалі в індивідуальному та в командному заліку. Його прагнення до перемоги ми маємо брати за приклад. Завдяки унікальній системі тренування тренера, ми маємо такий гарний результат. Завтра вони знову їдуть на збори, а сьогодні ми мали можливість передати Олександрові велотренажер, який розрахований на його вагу й повністю адаптований для подачі звукових сигналів, обрахування пульсу та іншого, щоб він міг вдосконалювати свої можливості і тренуватися в домашніх умовах».

Як розповів Олександр Казік, велотренажер допомагає тримати в тонусі ті групи м’язів ніг, які задіяні в лижному спорті: «Найретельніше треба готуватися до зимових зборів, щоб видати максимально високий результат. Завдяки допомозі обласної влади на даний момент з інвентаря ми маємо все необхідне для досягнення позитивного результату в спорті. Із найближчих серйозних змагань, до яких ми готуємося, - Чемпіонат світу в Канаді, який відбудеться в лютому 2019 року».

В свою чергу тренер Олександра Казіка, Марцин Кучерявий, розповів, що окрім тренування на лижах та лижеролерах, є необхідність проводити тренування, які направлені на відновлення спортсмена після зборів. Для цього і використовуватимуть новий тренажер, адже він розробляє ті ж групи м’язів, які задіяні під час бігу на лижах. Крім того, спортсмен матиме змогу проводити тренування самостійно та вдома, адже через вади зору Олександр потребує постійної допомоги та супроводу тренера.

«Область планує підтримувати параолімпійський спорт: ми розробили певну схему розвитку і розпочали ремонт приміщення спорткомплексу «Здоров’я», який доступний для людей з інвалідністю. Там тренуватимуться спортсмени різних рівнів, що дасть можливість виявляти їх потенціал та кваліфіковано готувати до змагань. Ще одне питання, пов’язане із залученням спортсменів з інших областей для створення умов конкуренції, щоб вінничани могли вдосконалювати свої навички на своєму стадіоні, але тренуючись разом зі спортсменами з інших областей, а в подальшому – й з інших держав. В свою чергу, згідно з потребами і відповідно до заявок на спортивний інвентар і обладнання, за рахунок державного бюджету спортсменів максимально забезпечують всім необхідним для повноцінної підготовки», - наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк.

Він також разом з начальником управління фізичної культури і спорту ОДА Сергієм Чернявським та головою райдержадміністрації Володимиром Саволюком оглянув реконструйоване приміщення Барської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос», у якому завдяки підтримці держави, обласної та районної влади вдалося створити належні умови для проведення тренувань і змагань. На спортмайданчиках РДЮСШ вже змагалися команди з Дніпра, Харкова та інших міст України. Завдяки цьому Барський район має можливість стати «спортивною Меккою» Вінниччини. 

Як зауважив Олександр Крученюк, в інших районах області також планується відкриття подібних шкіл. Крім того, Урядом виділені кошти на будівництво 19 футбольних полів, і на наступний рік при Вінницькому педагогічному коледжі, при залученні коштів Державного фонду регіонального розвитку, реалізується проект повномасштабного футбольного поля для проведення змагань з учасниками з інших областей і, навіть, з інших держав.


За матеріалами офіційного веб-сайту Вінницької облдержадміністрації