Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 4724
Вчора 12415
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 59438
За цей місяць 145304
За минулий місяць 257413
За весь час 1697324
Глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України  
10 Жовтня 2018
Держархбудінспекція переводить у публічну площину основні напрямки своєї діяльності. З цією метою розширюється функціонал онлайн-платформи «Прозора ДАБІ», що вже працює на офіційному сайті органу держархбудконтролю. На цьому наголосив 9 жовтня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час виробничої наради з керівниками територіальних органів відомства.

За його словами, лише відкритістю та публічністю можливо ефективно впорядкувати процеси у містобудівній діяльності та забезпечити захист інтересів як громадськості, так і забудовників. Тому прийнято рішення винести процедури в будівництві в онлайн-площину.

Сьогодні «Прозора ДАБІ» – це відкрита система розгляду дозвільних документів щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності) – СС3. Забудовники в он-лайн режимі можуть відслідкувати кожен етап розгляду поданої до Держархбудінспекції документації – на отримання дозволу, внесення змін чи видачу сертифіката.

Однак до кінця місця до онлайн-платформи буде підключено всі територіальні органи ДАБІ та у системі відображатиметься інформація по об’єктах із середнім класом наслідків (СС2).

Крім того, онлайн-платформа вже доповнена відкритою системою проведення інспекційних заходів у будівництві, до якої послідовно підключають територіальні органи Держархбудінспекції.

У системі міститиметься інформація про всі позапланові перевірки щодо об’єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи.

За адресою будівництва чи назвою замовника кожен зможе отримати вичерпні відомості щодо підстав проведення перевірок, дати видачі направлення на перевірку та результатів позапланового контрольно-інспекційного заходу.

Таким чином, громадяни отримають реальну картину того, що відбувається у сфері містобудування їх регіону. Знатимуть, що та як будується на їх території. А суб’єкти містобудування зможуть перевірити законність проведення контрольно-інспекційних заходів щодо них.

«Це додаткова гарантія для забудовника, що до нього не прийшли з перевіркою просто так, що немає зловживань. Він зможе зайти в систему та побачити підстави перевірки, що є направлення, тобто все робиться у рамках закону», - відзначив Олексій Кудрявцев.Державна архітектурно-будівельна інспекція України