Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 4323
Вчора 12415
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 59037
За цей місяць 144903
За минулий місяць 257413
За весь час 1696923
Глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України  
09 Жовтня 2018
Про це повідомив заступник начальника відділу адресних грошових допомог та компенсаційних виплат управління соціальної політики райдержадміністрації Сергій Карчевський під час прес-конференції, яка відбулася в прес-центрі райдержадміністрації 9 жовтня.

У своєму виступі перед журналістами місцевих ЗМІ він, зокрема, висвітлив питання, що стосуються змін у призначенні субсидій.

Так, Сергій Карчевський поінформував, що, відповідно до останніх змін, внесеними згідно з постановою № 329 від 27 квітня 2018 р., яка є доповненням до Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», призначення субсидій непрацюючим громадянам працездатного віку, які враховуються під час призначення житлової субсидії та за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України не сплачували єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховується дохід, у яких взагалі відсутній дохід або їх сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, буде потребувати додаткового розгляду  комісією з вирішення спірних питань по наданню населенню житлових субсидій, яка створена Барською районною державною адміністрацією, оскільки права на отримання субсидії на загальних підставах дані особи не матимуть. 

Враховуючи зазначене, Мінсоцполітики рекомендує таких осіб направляти до органів державної фіскальної служби для подальшого заключення договору, яким буде передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов‘язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (лист Мінсоцполітики №17513/0/2-18/56 від 11.09.2018 р.)

У разі призначенні житлової субсидії, коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), то за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. 
За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються. 

Лист Мінсоцполітики №17898/0/2-18/56 від 17.09.2018 р., абз.10 п.7 постанови № 848  передбачає, що комісією не може бути прийнято позитивного рішення, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими: (1. Відсутні доходи. 2. Доходи менше мінімальної заробітної плати. 3. Несплата єдиного соціального внеску протягом 3 місяців із періоду, який береться для призначення субсидії.)  і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Але у разі сплати єдиного соціального внеску протягом 3 місяців із періоду, який береться для призначення субсидії, і декларування в кожному місяці доходу не меншому ніж розмір мінімальної заробітної плати, можливе надання субсидії і може бути винесено позитивне комісійне рішення із виключенням зареєстрованого члена сім‘ї, який фактично не проживає за даною адресою. 

Лист Мінсоцполітики №19191/0/2-18/56 від 04.10.2018 р. є доповненням до попереднього листа, в якому зазначається, що при прийнятті комісією рішення щодо виключення із складу домогосподарства окремих осіб, не може бути умовою для відмови у призначенні субсидії відсутність у таких осіб або членів їх сімей доходів та сплата/несплата ними єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування.    
  
Також Сергій Карчевський акцентував увагу журналістів на тому, що, відповідно до постанови КМУ № 329 від 27.04.2018 р., призначення житлової субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг відбувається двічі на рік (травень, жовтень), на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - один раз на рік.

З початку жовтня 2018 року в управлінні соціальної політики райдержадміністрації зареєстровано 1778 заяв. Триває попередній запис громадян на прийом з метою зменшення черг і можливості подати заяву і декларацію, прийшовши на зазначений час.

Заява та декларація можуть бути надіслані управлінню соціальної політики РДА за зареєстрованим місцем проживання заявника (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання) поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий або електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, житлова субсидія призначається лише після підписання заявником зазначених документів у паперовій формі протягом місяця з дня подання заяви та декларації в електронній формі, зокрема під час складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. У разі коли заяву та декларацію в зазначений строк не підписано незалежно від причин відсутності підпису заявника, громадянин (у разі бажання отримати житлову субсидію) зобов’язаний подати нові заяву та декларацію. 

Сергій Карчевський також повідомив, що готуються зміни до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з яких плануються розглядатись і зміни до постанови КМУ від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Про їх затвердження буде поінформовано громадян через засоби масової інформації.  
   

Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації