Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 3692
Вчора 5477
За цей тиждень 19221
За минулий тиждень 32369
За цей місяць 85173
За минулий місяць 83451
За весь час 1057486
13 Вересня 2018
Барське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в черговий раз звертає увагу на нові випадки захворювання ботулізму.

На Херсонщині не вдалося врятувати чоловіка, який захворів ботулізмом, оскільки він пізно звернувся за медичною допомогою. Його дружина перебуває в реанімації. Ймовірна причина виникнення ботулізму - вживання копченої риби домашнього приготування, яку сім'я споживала напередодні.

До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік знаходився у вкрай важкому стані, він помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі знаходиться у відділенні реанімації у тяжкому стані.

Станом на 11 вересня 2018 року в Україні зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли.

На території Вінницької області за поточний рік зареєстровано 4 випадки захворювання на ботулізм, 1 з них - у Барському районі. 

Стан постраждалих в усіх випадках був середнього ступеня важкості. Усі випадки носили побутовий характер, хворі вживали тушковану м’ясну та рибну консервацію домашнього приготування. Випадків отруєння, пов’язаних з продукцією промислового виробництва, не реєструвалось.

Наголошуємо, при найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайноз вернутися до лікаря. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину.

Найчастішими симптомами ботулізму є:

- порушення зору (двоїння або туман в очах), невиразність мови (може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість);

- загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт; 

- пригнічення функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності; 

- у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Передусім, уникайте споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки така риба могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки. Також варто уникати споживання продуктів, якщо ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

За повідомленням МОЗ України, в країні наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть у вихідні або неробочі години)! Її терміново доставляють із ДП "Укрвакцина МОЗ України" у місце зафіксованого випадку ботулізму.
 

Інна БІЛИК-ЛЯШКОВА, 
заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства 
Барського районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області