Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 20
Вчора 2051
За цей тиждень 10622
За минулий тиждень 16317
За цей місяць 41243
За минулий місяць 69614
За весь час 850607
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної Церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів»
Вінниччина - 2018. Є що сказати!
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
13 Вересня 2018
Барське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в черговий раз звертає увагу на нові випадки захворювання ботулізму.

На Херсонщині не вдалося врятувати чоловіка, який захворів ботулізмом, оскільки він пізно звернувся за медичною допомогою. Його дружина перебуває в реанімації. Ймовірна причина виникнення ботулізму - вживання копченої риби домашнього приготування, яку сім'я споживала напередодні.

До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік знаходився у вкрай важкому стані, він помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі знаходиться у відділенні реанімації у тяжкому стані.

Станом на 11 вересня 2018 року в Україні зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли.

На території Вінницької області за поточний рік зареєстровано 4 випадки захворювання на ботулізм, 1 з них - у Барському районі. 

Стан постраждалих в усіх випадках був середнього ступеня важкості. Усі випадки носили побутовий характер, хворі вживали тушковану м’ясну та рибну консервацію домашнього приготування. Випадків отруєння, пов’язаних з продукцією промислового виробництва, не реєструвалось.

Наголошуємо, при найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайноз вернутися до лікаря. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину.

Найчастішими симптомами ботулізму є:

- порушення зору (двоїння або туман в очах), невиразність мови (може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість);

- загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт; 

- пригнічення функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності; 

- у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Передусім, уникайте споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки така риба могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки. Також варто уникати споживання продуктів, якщо ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

За повідомленням МОЗ України, в країні наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть у вихідні або неробочі години)! Її терміново доставляють із ДП "Укрвакцина МОЗ України" у місце зафіксованого випадку ботулізму.
 

Інна БІЛИК-ЛЯШКОВА, 
заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства 
Барського районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області