Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2126
Вчора 4828
За цей тиждень 27463
За минулий тиждень 32369
За цей місяць 93415
За минулий місяць 83451
За весь час 1066136
09 Серпня 2018
Відповідно до статті 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», однією з основних вимог для призначення пенсії є наявність страхового стажу. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Тому Жмеринське об’єднане управління ПФУ звертає увагу підприємств та підприємців, які мають заборгованість по єдиному соціальному внеску та по страховим внескам, на необхідність своєчасного погашення заборгованості з цих платежів.

Наявність боргів зі сплати єдиного соціального внеску спричиняє втрату страхового стажу людьми, які працюють на таких підприємствах, що є прямим порушенням конституційних прав громадян і принципів їхнього соціального захисту.

Перевірити та постійно мати актуальну інформацію про свій страховий стаж може кожен громадянин, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України. Зареєструватись можна за наявністю ключа електронного цифрового підпису, або, звернувшись до найближчого відділення фонду, написати заяву та отримати код доступу.

Також ПФУ запровадив СМС-інформування, і відтепер всі бажаючі можуть за допомогою засобів мобільного зв’язку дізнатись про тривалість свого страхового стажу, сплату страхових внесків, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії тощо. Для цього потрібно звернутися до відділення ПФУ та надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку і згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби, чи отримувати необхідну інформацію за допомогою електронного цифрового підпису в особистому кабінеті на веб-порталі ПФУ.


Жмеринське об’єднане управління ПФУ Вінницької області