Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 1243
Вчора 2901
За цей тиждень 4144
За минулий тиждень 15039
За цей місяць 39218
За минулий місяць 33604
За весь час 774481
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
09 Серпня 2018
Що таке реімбурсація? Це коли держава відшкодовує певну вартість ліків, зафіксованих Урядом, при їх купівлі громадянами у мережі аптек.

Найбільше впливають на показники смертності в нашій країні 3 категорії захворювань:

1) діабет

2) серцево-судинні хвороби

3) бронхіальна астма

Окрім того, всі вони суттєво знижують якість життя пацієнта і піддаються амбулаторному лікуванню. Тому й були обрані Урядом як пріоритетні в рамках реімбурсації.

Що це означає? Ви можете:

1) вивчити список препаратів, вартість яких частково відшкодовує держава на порталі "Доступні ліки" за цими 3 категоріями: http://liky.gov.ua/

2) там же обрати потрібний вам препарат і побачити, яку суму держава оплачує замість вас при купівлі цього препарату, а яку оплачуєте ви самостійно,

3) переглянути список аптек, де можна купити такий препарат: всі вони відмічені спеціальними наклейками, як на зображенні нижче (жовто-блакитна наліпка) і купити їх там. Таких аптек в Україні понад 6000.

Наприклад, візьмемо категорію діабет 2 типу та припустимо, що нам потрібен метформін. При його купівлі у аптеках, що беруть участь у державні програмі відшкодування вартості (перелік усіх аптек по регіонах ви знайдете на сайті Міністерство охорони здоров'я України та на карті порталу), ви оплачуєте 10,63 грн., а держава сплачує замість вас ще 16 гривень 58 копійок. Загальна вартість препарату: 27 гривень 21 копійка.

Якщо ви досі не бачили цей портал або маєте, кому порекомендувати, зробіть це просто зараз.

Портал створено в рамках швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фонд Східна Європа та партнерами у співпраці з Державне агентство з питань електронного урядування України і фінансується Швейцарським бюро співробітництва. 


Джерело: 
Програма EGAP