Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2143
Вчора 4828
За цей тиждень 27480
За минулий тиждень 32369
За цей місяць 93432
За минулий місяць 83451
За весь час 1066154
09 Серпня 2018
Що таке реімбурсація? Це коли держава відшкодовує певну вартість ліків, зафіксованих Урядом, при їх купівлі громадянами у мережі аптек.

Найбільше впливають на показники смертності в нашій країні 3 категорії захворювань:

1) діабет

2) серцево-судинні хвороби

3) бронхіальна астма

Окрім того, всі вони суттєво знижують якість життя пацієнта і піддаються амбулаторному лікуванню. Тому й були обрані Урядом як пріоритетні в рамках реімбурсації.

Що це означає? Ви можете:

1) вивчити список препаратів, вартість яких частково відшкодовує держава на порталі "Доступні ліки" за цими 3 категоріями: http://liky.gov.ua/

2) там же обрати потрібний вам препарат і побачити, яку суму держава оплачує замість вас при купівлі цього препарату, а яку оплачуєте ви самостійно,

3) переглянути список аптек, де можна купити такий препарат: всі вони відмічені спеціальними наклейками, як на зображенні нижче (жовто-блакитна наліпка) і купити їх там. Таких аптек в Україні понад 6000.

Наприклад, візьмемо категорію діабет 2 типу та припустимо, що нам потрібен метформін. При його купівлі у аптеках, що беруть участь у державні програмі відшкодування вартості (перелік усіх аптек по регіонах ви знайдете на сайті Міністерство охорони здоров'я України та на карті порталу), ви оплачуєте 10,63 грн., а держава сплачує замість вас ще 16 гривень 58 копійок. Загальна вартість препарату: 27 гривень 21 копійка.

Якщо ви досі не бачили цей портал або маєте, кому порекомендувати, зробіть це просто зараз.

Портал створено в рамках швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фонд Східна Європа та партнерами у співпраці з Державне агентство з питань електронного урядування України і фінансується Швейцарським бюро співробітництва. 


Джерело: 
Програма EGAP