Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2263
Вчора 4828
За цей тиждень 27600
За минулий тиждень 32369
За цей місяць 93552
За минулий місяць 83451
За весь час 1066273
09 Серпня 2018
8 серпня під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе та заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної відбулась відео-нарада в режимі on-line щодо розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків, підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості та інших актуальних питань впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку.

У вінницькій студії були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Олена Чорна, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Житанська, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Стоялова, заступник начальника-начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей Валентина Чебурей, завідувач сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей облдержадміністрації Таліна Руденко та керівники відповідних структур та організацій області.

В ході наради обговорено стан розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків в Україні, а також питання розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та стан виконання календарного плану реалізації проектів нового будівництва амбулаторій.

Найбільше обговорення було навколо питань виділення земельних ділянок та оформлення документів на право власності для нового будівництва МГБ/ДБСТ, а також стану виконання календарного плану реалізації проектів нового будівництва амбулаторій, що увійшли до наказу Мінрегіону.

Варто відзначити, що згідно з річним розписом асигнувань державного бюджету України на 2018 рік, на Вінницьку область передбачено субвенцію у сумі 17 млн. 360 тис. грн. на зазначені цілі. Пріоритетними напрямами використання субвенції є спрямування коштів, насамперед, на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, а саме: малих групових будинків, дитячих будинків сімейного типу з метою влаштування до них максимальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і, зрештою, забезпечення соціальним та власним житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Також в області створено робочу групу «Медична рада реформ», якою розроблено перспективний план спроможної мережі первинної медичної допомоги з визначенням центральних територій доступності та периферійних територій, затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації. Відповідно до інформації лікувальних закладів первинного рівня до плану спроможної мережі розроблена ресурсна відомість, до якої увійшли перспективні плани будівництва, реконструкції, капітального ремонту лікувальних закладів, придбання автомобілів, медичного обладнання і таке інше. Виконання цих робіт буде здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. На Вінницьку область даної субвенції виділено в сумі 297,748 млн.


Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації 
www.vin.gov.ua