Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 742
Вчора 5298
За цей тиждень 10794
За минулий тиждень 32369
За цей місяць 76746
За минулий місяць 83451
За весь час 1048602
16 Квітня 2018
Національна кампанія з вибору лікаря «Лікар для кожної сім’ї» розпочалася 2 квітня в усіх регіонах країни і діє уже другий тиждень поспіль. Вінниччина активно долучилась і станом на сьогодні уже підписано 60 тисяч 690 декларацій. Їх кількість збільшується.

Для довідки:

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Форма декларації затверджена Наказом МОЗ України № 503: https://goo.gl/GbrVbc


Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації 
www.vin.gov.ua