Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 97
Вчора 1771
За цей тиждень 97
За минулий тиждень 15039
За цей місяць 35171
За минулий місяць 33604
За весь час 769843
13 Березня 2018
Таке переконання висловив голова райдержадміністрації Володимир Саволюк під час брифінгу, який він провів 13 березня для журналістів місцевих ЗМІ в прес-центрі райдержадміністрації.

Головна тема виступу очільника району – забезпечення належного благоустрою населених пунктів Барського краю через проведення комплексу заходів екологічного спрямування.

Зокрема Володимир Саволюк повідомив журналістам, що відповідно до його розпорядження від 23 лютого 2018 року за № 58 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району», затверджено план заходів, які передбачають проведення робіт з прибирання та поліпшення естетичного, санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення, суттєвого поліпшення стану довкілля територіальних громад району.

У рамках двомісячника з благоустрою, який стартував з 1 березня, під час долучення жителів Барського краю до акції «За чисте довкілля» та інших природоохоронних заходів, які традиційно проводяться в Україні весною, буде, звісно, виконаний чималий обсяг робіт. Але, як наголосив Володимир Саволюк, про чистоту довкілля, санітарний стан міста і сіл району потрібно дбати постійно. Органи місцевого самоврядування спільно зі своїми громадами повинні докладати максимум зусиль для того, аби підвідомчі їм території були належним чином прибрані та впорядковані.

Ще одне надзвичайно актуальне питання, над яким досить активно і серйозно працюватимуть в районі, відповідно до вимог статті 32 Закону України «Про відходи», Програми соціально-економічного розвитку району на 2018 рік  - це впровадження  системи  роздільного збору твердих побутових відходів як в місті Барі, так і в сільських населених пунктах. Для цього необхідно в кожному населеному пункті облаштувати контейнерні майданчики для збору ТПВ.

Відділом  житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, відділом економіки райдержадміністрації спільно з комунальним підприємством «Барське районне госпрозрахункове виробниче архітектурно-планувальне бюро» розроблений типовий проект контейнерного майданчика та надається методична допомога органам місцевого самоврядування.

До речі, як зазначив очільник району, на нещодавній нараді з керівниками місцевих рад йшлося про необхідність активного долучення територіальних громад до участі у п’ятнадцятому обласному конкурсі проектів розвитку. Адже у разі перемоги вони отримають додатковий фінансовий ресурс для реалізації актуальних для них питань, зокрема і щодо проектів екологічного спрямування, які передбачають встановлення контейнерних майданчиків.

На даний час у Барі встановлено 16 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки і 200 - для збору твердих побутових відходів, у населених пунктах Войнашівської сільської ради  – 32 контейнери, Балківської сільської ради – 51 контейнер.

Крім того, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк звернув увагу журналістів на те, що, згідно з чинним законодавством, захоронення твердих побутових відходів повинно проводитися лише на полігонах ТПВ, де є відповідні сміттєсортувальні комплекси. 

Тож на часі й питання завершення будівництва сміттєсортувальної станції на Барському полігоні та придбання для потреб громад району сміттєвоза, укладання сільськими громадами угод щодо вивезення відходів на зазначений полігон ТПВ.  До речі, три угоди вже укладено, розглядається питання щодо укладення відповідних угод ще з двома громадами.

Під час брифінгу Володимир Саволюк повідомив також журналістам, що при проведенні робіт із благоустрою території району значна увага приділяється приведенню у належний санітарний стан смуг відводу автомобільних доріг та прилеглих до них територій. Зокрема завдяки сумлінній роботі працівників Барського дорожньо-ремонтного пункту Жмеринського райавтодору вже розчищено від порослі 3500 кв.м смуг відводу на автодорозі загального користування Лугове-Мигалівці-Супівка-Снітків та 6182 кв. м – на автодорозі Бар-Шаргород-Нові Хоменки. 

Також видано розпорядження голови Барської районної державної адміністрації № 25  від 05 лютого 2018 року «Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру в Барському районі в 2018 році». При затвердженні місцевих бюджетів на 2018 рік  Копайгородською селищною та сільськими радами для організації та проведення громадських робіт передбачено коштів з місцевих бюджетів на суму 111 344 грн.

Барським районним центром зайнятості ініціюється винесення на розгляд наступної сесії районної ради питання щодо виділення коштів в сумі 40 тис. грн. на проведення громадських робіт на дорогах загального користування на території району шляхом залучення осіб, зареєстрованих як безробітні в районному центрі зайнятості.

Щодо ремонтних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення у Барському районі,  то на їх проведення буде виділено майже 8 млн. грн. державних коштів.

Також в районі планується завершити цьогоріч низку проектів з будівництва водогонів, встановлення вуличних мереж освітлення. До речі, як зазначив голова райдержадміністрації Володимир Саволюк, переважна більшість центральних доріг в районі вже освітлена. 


Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації