Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2459
Вчора 3082
За цей тиждень 11932
За минулий тиждень 22440
За цей місяць 60521
За минулий місяць 68826
За весь час 944282
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
25 Березня 2015

З 1 травня 2015 року відбудуться зміни в системі надання житлових субсидій населенню.


Згідно з цими змінами, призначення субсидій відбуватиметься тільки на підставі подання заявником двох документів - заяви та декларації.  


Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), надають на запит управління соціальної політики ті організації, які надають житлово-комунальні послуги.


Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії управління соціальної політики буде отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.


Також запроваджуються нові, спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією. Заповнений бланк заяви та декларації заявник може відправити поштою до управління соціальної політики за місцем реєстрації. У сільській місцевості зазначені документи можна подати уповноваженій особі, визначеній виконкомом сільської чи селищної ради.


Субсидія призначатиметься на підставі поданих документів на 12 місяців, а не на опалювальний сезон, як це було дотепер. Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків.


Після закінчення терміну отримання субсидії спеціалісти управління соціальної політики здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично. Для цього управління збиратиме необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматиме рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформуватиме про прийняте рішення громадян, які зверталися. 


Сім’ям, які сьогодні одержують субсидії (в опалювальний період 2014-2015 років) передбачене автоматичне призначення субсидій на новий термін без необхідності надання нового пакету документів та звернення до управління. 


У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг), заявник зобов’язаний у місячний термін повідомити про це управління соціальної політики.


Якщо заявник подав неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, то йому може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому випадку заявник зобов’язаний повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.


Кожне домогосподарство у квітні та жовтні 2015 року одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв  отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.


Субсидія призначатиметься одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.


Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.


При цьому скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):

- наявність у власності двох житлових приміщень;

- наявність у власності двох автомобілів;

- наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

- здача в найм житлового приміщення;

- здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів.


Пропонується надати право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.