Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2225
Вчора 3082
За цей тиждень 11698
За минулий тиждень 22440
За цей місяць 60287
За минулий місяць 68826
За весь час 944030
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
08 Жовтня 2014

Управління соціальної політики райдержадміністрації надає докладні роз’яснення щодо порядку призначення та надання населенню субсидій, зміни до якого внесено з 1 жовтня.


Так, згідно з постановою Кабміну, збільшено соціальну норму житла для надання субсидії – на сьогодні вона становить 48,87 квадратних метра на одну особу, раніше було 31,5 квадратних метра. 


Також встановлено єдині для всієї України соціальні нормативи споживання комунальних послуг. Зокрема, норма газопостачання на газову плиту - 6 кубічних метрів замість 9,8, на плиту та колонку – 18 кубічних метрів, а не 23,6 кубічних метри, як було раніше. Норму на електроопалення збільшено, вона становить 65 кВт на 1 квадратний метр площі, що опалюється, помножену на коригуючий коефіцієнт в опалювальний період. Минулого року норми розраховувались, виходячи із 28 кВт на 1 квадратний метр.


Cубсидія тепер надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок, раніше ж призначалась лише власнику житлового приміщення. 


Кожна з осіб, яка перебуває у шлюбі, але зареєстрована окремо, може отримувати субсидію на соціальну норму житла, яка на сьогодні складає 48,87 квадратних метра. 


При наданні субсидії для працездатних осіб враховується сукупний дохід за останні 6 місяців. Якщо ж за будь-який з місяців дохід відсутній, то до розрахунку береться прожитковий мінімум, який сьогодні складає 1218 гривень. 


Якщо сума субсидії, яку управління cоціальної політики переказує на рахунки виконавців чи виробників житлово-комунальних послуг, не використана родиною через економію споживання послуг, вона зараховується як оплата обов’язкової частки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період. Раніше ця невикористана сума поверталась на рахунок управління соціального захисту. 


Згідно з новими правилами субсидія - це різниця між вартістю житлово-комунальних послуг та обов'язковою щомісячною часткою оплати за спожиті комунальні послуги, яку розраховують за спеціальною формулою кожній сім'ї окремо, виходячи із її доходів. Якщо  отримувачі субсидій не будуть сплачувати свої обов’язкові платежі, надання субсидії припиняється.


Жителі району повинні звертатися стосовно надання субсидії до управління соціальної політики райдержадміністрації (каб.103). Для оформлення субсидії при собі необхідно мати паспорт та довідки про доходи працездатних членів сім'ї за 6 місяців. На місці треба заповнити заяву (із зазначенням ідентифікаційного номера та особових рахунків житлово-комунальних підприємств), декларацію про доходи і майновий стан. Непрацездатним громадянам необхідно надати лише заяву та декларацію. Щоб уникнути черг, можна записатись попередньо на прийом у зручний для себе час безпосередньо в управлінні або за телефоном  2-41-90.