Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 2196
Вчора 3082
За цей тиждень 11669
За минулий тиждень 22440
За цей місяць 60258
За минулий місяць 68826
За весь час 943994
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
12 Липня 2016

Про це повідомила у своєму виступі під час прес-конференції, яка відбулася у прес-центрі РДА 12 липня, заступник начальника відділу адресних грошових допомог та компенсаційних виплат управління соціальної політики райдержадміністрації Анна Марценюк.


Вона зокрема зазначила, що з початку 2016 року до управління соціальної політики Барської районної державної адміністрації за призначенням субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулося 8796 сімей. Станом на 1 липня 2016 р. в управлінні субсидію отримувало більше 10 тис. сімей, а точніше – 10 071 сім’я.  На даний час вже 1506 сімей отримали готівку за призначеною у звітному році субсидією.


Анна Марценюк у своєму виступі докладно зупинилася на змінах до порядку надання субсидії з травня 2016 року.


Так, починаючи з травня 2016 року, призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) та надання пільг здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами). 


Питання, яке найбільше хвилює отримувачів субсидій – чи потрібно звертатися для переоформлення субсидії?  Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 /із змінами/:


- Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального  захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували  субсидію у попередньому періоді, без звернення громадян, - якщо не було ніяких змін.     


Виключенням є орендарі житлових приміщень та особи, які звертаються за субсидією на  скраплений  газ і тверде паливо – цим категоріям необхідно звернутися для подальшого розрахунку субсидії.


Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати про зміну: складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку)  осіб  (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання /встановлення лічильників/, виконавців житлово-комунальних  послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів.


 

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги


Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії буде враховуватися вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії - їм далі не будуть нараховуватися відповідні пільги. При цьому, потрібно зауважити, якщо розмір субсидії складе 0,0 грн. - такі особи далі будуть користуватися пільгою.


 

Про період врахування доходу для призначення субсидії

 

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням (дохід пенсіонерів, незалежно від факту працевлаштування, враховується як фактичний дохід за попередній рік).

 

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

 

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімумувстановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

 

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:

 

- першої групи – до двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

 

- другої групи – до трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

 

- третьої групи – до чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

 

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

 

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплатвиключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, – одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

 

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

 

 

Стосовно термінів, на які призначається субсидія

 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, тобто до квітня 2017 р. включно.

 

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв’язку з цим, для її подальшого призначення має бути подана заява і декларація.

 

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

 

 

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі

 

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді /з використанням електронного цифрового підпису/. Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

 

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. Зазначене здійснюється на підставі акта звіряння, складеного виробником/виконавцем послуг із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.


 

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

 

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

 

 

Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації