Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 561
Вчора 2216
За цей тиждень 4902
За минулий тиждень 13763
За цей місяць 49286
За минулий місяць 69614
За весь час 859348
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної Церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів»
Вінниччина - 2018. Є що сказати!
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»
31 Січня 2017

При Барській районній державній адміністрації працює спостережна комісія, основними завданнями якої є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод та законних інтересів засуджених осіб; організація виховної роботи з особами умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

 

Розпорядженням від 17 березня 2015 року № 62 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 24 липня 2011 року № 299» внесено зміни в склад районної спостережної комісії, затверджено новий склад комісії в кількості 11 осіб.  У 2016 році робота спостережної комісії здійснювалася згідно із затвердженим Планом роботи спостережної комісії на 2016 рік. Формою роботи комісії є засідання, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» проводяться щомісяця.

 

Засідання проводилися один раз на місяць. Згідно з пунктом 16 Положення про спостережні комісії протягом 2016 року проведено 12 засідань. Протоколи засідань спостережної комісії підписуються головою спостережної комісії та секретарем комісії.

 

На засіданнях спостережної комісії обговорювались питання:

затвердження плану роботи комісії на 2016 рік;

надання допомоги в соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі або у мовно-достроково звільненим;

надання допомоги у працевлаштуванні особам, звільненим з місць позбавлення районним центром зайнятості населення, робота виконкомів сільських та селищних рад щодо соціальної адаптації осіб, звільнених від відбування покарання;

надання медичних, санітарних та лікувальних послуг особам, що повернулися з місць позбавлення волі та засудженим до покарання без позбавлення волі з метою зменшення ризику інфікування на ВІЛ, СНІД, інші небезпечні хвороби;

робота центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді районної державної адміністрації по наданню соціальних послуг особам, що повернулися з місць позбавлення волі та засудженим до покарання без позбавлення волі;

розглядалося питання інформування населення району про діяльність спостережної комісії в засобах масової інформації;

надання послуг особам, що звільнилися з місць позбавлення волі закладами охорони здоров’я району;

стан профілактичної роботи щодо попередження дитячої злочинності, рецидивної злочинності та правопорушень серед неповнолітніх та молоді;

робота районного центру зайнятості по сприянню у працевлаштуванні особам, звільненим з місць позбавлення волі;

взаємодія спостережної комісії, Барського відділення поліції Жмеринського ВП ГУ НП у Вінницькій обл. і Барського PC КВ1 УДПтС України у Вінницькій обл.;

соціальний супровід неповнолітніх та молоді, які повернулися з місць позбавлення волі, осіб засуджених умовно або до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, надання їм допомоги у соціальній адаптації;

звіти про роботу Барського PC КВІ УДІІтС України у Вінницькій обл. у 2016 році.

 

З метою своєчасного виявлення та здійснення захисту прав, інтересів звільнених в районі налагоджена співпраця управління соціальної політики з Барським відділенням поліції Жмеринського ВП ГУ НП у Вінницькій обл., Барським РЦ СССДМ, Барським PC КВІ УДПтС України у Вінницькій обл., Барським районним центром зайнятості та комунальною установою “Барський РМЦ ІІМСД”, КУ “Барська ЦРЛ”.  Протягом даного періоду з місць позбавлення волі звільнилось 15 осіб, на засідання було запрошено 7 осіб, по допомогу у соціальній адаптації звернулись 3 особи.

 

Одним з проблемних питань, яке постійно виникає в діяльності спостережної комісії - це те, що установи виконання покарань не завжди повідомляють спостережну комісію про осіб, які звільняються з даних установ. З цією метою проводиться взаємозвірка між Барським відділення поліції Жмеринського ВП ГУ НП у Вінницькій області та спостережною комісією щодо осіб, які перебувають на обліку.

 

Протягом 2016 р. послугами Барського РЦЗ користувалися 2 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі. В зв'язку з невідвідуванням Барського РЦЗ без поважних причин, вони були зняті з обліку як безробітні. Комунальною установою «Барський РМЦ ПМСД» проводиться профілактична робота з особами, звільненими з місць позбавлення волі.

 

За медичною допомогою до лікаря нарколога особи, які звільнились з місць позбавлення волі не звертались. 2 особи, які звільнилися місць позбавлення волі пройшли флюорографічне обстеження, 2 особи даної категорії отримали необхідну медичну допомогу.  Барським РЦ СССДМ налагоджена тісна співпраця з Барським районним сектором КВІ.

 

Відповідно «Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і установ виконання покарань у проведенні соціальної роботи з неповнолітніми та молоддю, які відбувають покарання в цих установах і звільняються з них», затвердженого наказом Міністерства України в справах сім’ї, молоді та спорту і державного Департаменту України з питань виконання покарань від 28 жовтня 2005 року №2559/117, налагоджена тісна співпраця з Барським PC КВІ та відповідно наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства України у справах сім’ї та молоді від 28.10.2008 року №288/4322 «Про затвердження порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї» дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково» протягом 2016 року Барським РС КВІ було надіслано до Барського РЦУ СССДМ 50 повідомлень, з них:- про взяття дитини чи особи молодіжного віку на облік КВІ - 22 чол.;- про зняття дитини чи особи молодіжного віку з обліку КВІ - 28 чол.Фахівцями із соціальної роботи РЦ СССДМ було надано 10 особам 26соціальних послуг за карткою клієнта.

 

Фахівцями із соціальної роботи було проведено 14 профілактичних заходів щодо профілактики скоєння злочинів.

 

На обліку Барського районного сектору КВІ УДПтС України у Вінницькій області та Барського РЦ СССДМ перебував 1 неповнолітній, звільнений від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком. 22.01.2016р. Барським РС КВІ до суду направлене подання про вирішення питання звільнення його від покарання в порядку ст„ 78 ч.І КК України у зв'язку із закінченням дворічного іспитового строку, встановленого неповнолітньому вироком Барського районного суду. 21.06.2016р. він знятий з обліку в Барському РС КВІ у зв’язку із закінченням іспитового строку в порядку ст. 78 ч. І КК України згідно ухвали Барського районного суду від 10.05.2016 р.

 

Протягом 2016 р. працівниками Барського РЦ СССДМ надавалися соціальні послуги 7 повнолітнім особам.

 

Особи, звільнені з місць позбавлення волі до Барського РЦ СССДМ протягом року не звертались.

 

Потягом звітного періоду на розгляд спостережної комісії жодних повідомлень про осіб вищезазначеної категорії, які ухиляються від громадського контролю, порушують громадський порядок не надходило.

 

Питання соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі та дотриманням законних прав, інтересів засуджених знаходиться на постійному контролі спостережної комісії при Барській райдержадміністрації.