Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 1223
Вчора 1328
За цей тиждень 3426
За минулий тиждень 8057
За цей місяць 18552
За минулий місяць 19152
За весь час 674512
19 Лютого 2016

Кабінет Міністрів України постановою від 27 січня 2016 року № 36 «Про внесення змін до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» відкоригував Порядок надання пільг окремим категоріям громадян, затверджений постановою № 389 від 4 червня 2015 року.


Тепер Порядком встановлено можливість надання й інших видів пільг (безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо) з урахуванням доходу пільговиків і при належному підтвердженні права на такі пільги. При цьому розширено перелік окремих категорій громадян, яким надаватимуться пільги на медичне забезпечення з врахуванням доходів, а саме:


- діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи;


- особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше ніж 14 календарних днів або не менше ніж три місяці протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями;


- ветерани праці.


Звертаємо увагу пільговиків, що під час підтвердження права на пільги з безоплатного придбання ліків за рецептами лікарів та зубопротезування, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» членами сім’ї пільговика вважаються: дружина (чоловік); неповнолітні діти (до 18 років); батько, мати дитини-пільговика. 


Нагадаю, що відповідно до пунктів 1 та 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію», з 07.11.2015 р. втратив чинність Закон України «Про міліцію». Таким чином, особи, які мали право на пільги згідно із ЗУ «Про міліцію»,  з 07.11.2015 року втратили це право. 


У зв’язку з цим пунктом 2 постанови КМУ від 27.01.2016 р. № 36 з переліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою з урахуванням доходу відповідно до Закону України «Про міліцію», виключено: 


- звільнених зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; 


- дітей (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатних членів сімей, які перебували на їх утриманні.


Декларацію про доходи сім'ї пільговика, крім безпосередньо особи, яка має право на пільги, постановою КМУ від 27.01.2016 р. № 36 дозволено заповнювати і його законному представнику.


Для визначення права на пільги пільговикам необхідно звернутися до спеціалістів управління соціальної політики райдержадміністрації за адресою: м.Бар, площа Пам’яті, 17, кабінет 209. Телефон для довідок 2-11-87.Тамара КУШНІР, 

заступник начальника управління соціальної політики райдержадміністрації