Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 408
Вчора 219
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 5111
За цей місяць 63017
За минулий місяць 57882
За весь час 497955
Національна кампанія «Лікар для кожної сім'ї» триває. Сьогодні розказуємо, як підписати декларацію про вибір лікаря дитині: які документи потрібні, хто має підписувати, яких лікарів можна обрати, чи мають дитина і батьки обслуговуватись в одному закладі і чи буде лікар виїжджати на виклики до дитини додому.
Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" немає терміну дії, а підписати декларацію  з вибраним лікарем можна у будь-який момент.
За два тижні кампанії з обрання лікаря з’явилось чимало міфів. Спростовуємо найпоширеніші з них. 
Міф 1. Лікар підписує декларації лише з тими пацієнтами, що проживають на його дільниці.
Кінцевого терміну підписання декларації немає. Це не обов’язково робити саме в квітні. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте справу в довгу шухляду. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.
Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів.
Національна кампанія з вибору лікаря «Лікар для кожної сім’ї» розпочалася 2 квітня в усіх регіонах країни і діє уже другий тиждень поспіль. Вінниччина активно долучилась і станом на сьогодні уже підписано 60 тисяч 690 декларацій. Їх кількість збільшується.
Вже з липня відбудеться перехід на нову систему фінансування первинної медичної допомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Бюджетні гроші будуть йти за пацієнтом – до того лікаря, в той медичний заклад, до яких людина звертається за допомогою. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.
Зараз в Україні розпочалася кампанія з вибору свого лікаря. Для цього потрібно:
➡ Взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію.
➡ Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.
Вийшов п’ятий випуск збірника інформаційних матеріалів Міністерства охорони здоров’я України «Дайджест медичної реформи». Випуск Дайджесту № 5 присвячений переважно старту національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», питанням комп’ютеризації та реорганізації закладів первинної медичної допомоги в комунальні некомерційні підприємства.
Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.