Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 7481
Вчора 8185
За цей тиждень 32181
За минулий тиждень 56337
За цей місяць 178682
За минулий місяць 254341
За весь час 2257227
Закликаємо міжнародну спільноту об’єднати зусилля, щоб не допустити будь-яких проявів антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті – Президент України у Бабиному Яру

На території Барського району медична сфера до 1920 року була представлена трьома земськими лікарнями на 15-20 ліжок у селах Ялтушкові, Маньківцях і Копайгороді. Крім цього, в Ялтушкові при цукровому заводі функціонувала амбулаторія.
У м.Барі державної медицини не було, а діяла лікарня єврейської общини на 10 ліжок. Община утримувала лікаря і фельдшера. Працював приватно-практикуючий лікар (в останній час лікар Марейніс), якому належала будівля, де зараз знаходиться райвійськкомат, та приміщення старої стоматполіклініки, на місці якої побудовано новий стаціонарний корпус ЦРЛ, а також дві приватні аптеки. У будівлі однієї із них розташований райвідділ міліції, друге приміщення не збереглося.
З 1920 по 1940 рік колишні земські лікарні в Ялтушкові та Копайгороді працювали як лікарні, а в Маньківцях на базі земської функціонувала туберкульозна лікарня, зараз там розмішено дитячий кістково-туберкульозний санаторій на 50 ліжок.
З 1920 р. і до війни колишня лікарня єврейської общини діяла як державна, при ній було розгорнуто 25 ліжок, на теперішній час це приміщення Барської обласної протитуберкульозної лікарні, а поліклініка лікарні була розташована в приміщенні нині діючої музичної школи. Біля школи №2 діяв шкірвендиспансер, а біля старого кінотеатру, де зараз автомобільно-дорожній технікум, були розташовані дитяча і жіноча консультації.
У цей період працювали лікарями Шаміс і Бурштейн, які у війну були розстріляні разом з сім’ями німецько-фашистськими окупантами. Поховані вони на єврейському кладовищі.

 

Згідно з Постановою Вінницького облздороввідділу, з 1 серпня 1945 р. була відкрита Барська районна лікарня на 70 ліжок, виділено 62 штатних одиниці. Згідно з наказом №48 по Барській райлікарні, були відкриті відділення: терапевтичне, інфекційне, пологове, гінекологічне, хірургічне, дитяче та рентгенкабінет. 2 січня 1951 р. було відкрито фізкабінет, 1 лютого 1955 р. - відділення швидкої допомоги.
Для здійснення спеціалізованої психіатричної допомоги населенню району 4 квітня 1989 р. відкрито психіатричний кабінет та психоневрологічне відділення на 30 ліжок.
Враховуючи важливість надання висококваліфікованої протитуберкульозної допомоги населенню району, 30 листопада 1970 р. було відкрито в м.Барі райтубдиспансер.
1 жовтня 1973 р. відкрито відділення переливання крові.
7 квітня 1986 р. для кращого обслуговування населення району та згідно з розпорядженням райздороввідділу та облздороввідділу було відкрито поліклініку.

 

З 1945 до 1962 року лікарня розташовувалася в приміщеннях: теперішньої музичноі школи, де було загальне стаціонарне відділення, нині діючої Барської протитуберкульозної лікарні - пологове відділення, поліклініки тубдиспансеру - поліклінічне відділення лікарні. На базі нині діючого інфекційного відділення (в той час - одноповерхове) було розгорнуто терапевтичне відділення.
Шкірвенкабінет, дитяча консультація знаходились там, де зараз побудовано кінотеатр.
Близько двох років існувала лікарня Червоного Хреста, яка знаходилася в приміщенні колишньої міськради, там зараз розташовано торговий комплекс "Економ".
Барська ЦРЛ (старий корпус) побудована в 1962 році, на даний час тут розміщені адміністративний корпус, пологове, гінекологічне, хірургічне відділення, денний стаціонар та баклабораторія.
Інфекційне відділення реконструйовано в 1976 р.
Нове приміщення поліклініки здано в експлуатацію в 1985 р.
Новий стаціонарний корпус побудований в 1992 р., у ньому розміщені дитяче, терапевтичне, неврологічне, реанімаційне відділення.
Будівлі та споруди райлікарні відповідають вимогам Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я».

 

Після Великої Вітчизняної війни в структуру Барської райлікарні були включені дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи.
У 1992 р., згідно наказу облздороввідділу №104 від 11.05.1992 р., була проведена передача майна державної власності, яке належало МОЗ України, до комунальної власності Барської райдержадміністрації.
Відповідно до концепції розвитку охорони здоров'я України, затвердженої Указом Президента України від 07.11.2000 р. №1313/2000, та на виконання Указу Президента України від 06.12.2005 р. №1694/2005 «Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров'я населення», рішенням 13 сесії Барської районної ради 5 скликання від 20 серпня 2008 р. було проведено реорганізацію Барської ЦРЛ в КУ «Барська ЦРЛ» та створено КУ «Барський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», в який увійшли дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи.

 

 

На даний час в структурі КУ «Барська ЦРЛ» функціонують:
Адміністративно-управлінський відділ
- Фінансова служба
-Відділ бухгалтерського обліку та звітності
-Планово-економічний відділ
Поліклініка
- Кабінети лікарів-спеціалістів (відповідно ліцензії на медичну практику) на 115 відвідувань на зміну
Стаціонар на 215 ліжок
- Відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги
- Акушерсько-гінекологічне відділення
- Інфекційне відділення
- Педіатричне відділення
- Неврологічне відділення
- Терапевтичне відділення
- Хірургічне відділення
- Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Патологоанатомічне відділення
- Відділення трансфузіології
Допоміжні підрозділи
- Кабінет функціональної діагностики
- Клініко-діагностична лабораторія
- Бактеріологічний відділ
- Бактеріологічний відділ (паразитологія)
- Кабінет ультразвукової діагностики
- Рентгенологічний кабінет
- Фізіотерапевтичне відділення
- Кабінет з лікувальної фізкультури
- Централізована стерилізаційна
- Інформаційно-аналітичний відділ
Господарська частина
- Кухня
- Автогаражі
- Господарський відділ
 

На сьогодні КУ «Барська ЦРЛ» відповідає сучасним вимогам установи, яка спроможна надавати необхідну медичну допомогу, є закладом вторинного рівня. В лікарні працює 462 працівники, з них лікарів – 76, середніх медичних працівників - 200, молодших медичних працівників - 113 та інших працівників – 73.
Кожного року в стаціонарних відділеннях ЦРЛ лікується близько 10 тис. хворих. Річне число відвідувань лікарів поліклінічного відділення досягає майже 210 тис. осіб.
На базі КУ «Барська ЦРЛ» проходять стажування студенти медичних коледжів, ВНДМУ ім. М.І.Пирогова, інших вузів України.

 

Адреса КУ «Барська ЦРЛ»:
Вінницька обл., м.Бар, вул.Рози Люксембург, 34.
Тел./факс 04341-2-25-45.
Електронна пошта:
barlikarnya@rambler.ru