Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 98
Вчора 2893
За цей тиждень 98
За минулий тиждень 16385
За цей місяць 20133
За минулий місяць 33604
За весь час 753228
Третій номер національної медичної стіннівки присвячений автономізації закладів охорони здоров’я. Реорганізація у комунальні некомерційні підприємства є першим завданням реформи, адже лише в такому статусі заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ.

У Дайджесті подано список основних законодавчих актів та документів, що є важливими під час та після автономізації, а також покроковий план автономізації.

«Сьогодні медичний заклад може робити тільки те, що прямо дозволено йому законодавством. А ставши підприємством, медичний заклад зможе робити все, що не заборонено. Перш за все, відмовитись від тарифної сітки і почати збільшувати зарплати лікарям. Але головна зміна — світоглядна. Медичні заклади повинні бути незалежними, як це є в усьому світі. Чиновники не мають керувати лікарями», — йдеться у зверненні в.о. Міністра охорони здоров’я доктора Уляни Супрун.

У Дайджесті можна знайти історію створення комунального некомерційного підприємства “з нуля” у Борисполі на Київщині.

Крім того, у новому номері стіннівки є інформація про класифікацію ICPC-2 і відповіді на поширені запитання щодо автономізації. МОЗ закликає фахівців надсилати запитання на адресу digest.moz@gmail.com. Відповіді на них можна прочитати в наступних числах Дайджесту.

Третій випуск Дайджесту вже надіслано медичним департаментам й управлінням, які мають поширити його у закладах охорони здоров’я. Крім того, Дайджест можна скачати на сайті за посиланням нижче, а також підписатися і отримувати Дайджест на свою персональну скриньку: http://eepurl.com/dckP0D

Завантажити 
Дайджест змін в охороні здоров’я #3/2018 (pdf, 1 Мб) Міністерство охорони здоров'я України