Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 518
Вчора 869
За цей тиждень 4733
За минулий тиждень 3364
За цей місяць 11770
За минулий місяць 14073
За весь час 643418
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне, водночас проблемне та болюче. У нинішніх умовах важливими питаннями залишаються легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. 

На жаль, такі негативні явища, як використання роботи незареєстрованих найманих робітників, виплата заробітної плати в «конвертах» або в розмірі, нижче за законодавчо встановлений мінімум, залишаються актуальними, оскільки від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет, а через непоінформованість і низький рівень свідомості дорогою ціною платять і самі наймані робітники. 

Перш за все, вони позбавляються соціальної захищеності у разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності і пологів. Також не проводяться страхові виплати у разі настання нещасного випадку на виробництві, нелегальні працівники не отримують в повному обсязі допомоги по безробіттю у разі скорочення, вони беззахисні перед працедавцем – у разі конфлікту або травматизму в них немає доказів того, що вони дійсно працювали на цьому підприємстві або у цього приватного підприємця. 

Крім того, таким працівникам не нараховується трудовий стаж, з їх заробітної плати не відраховуються пенсійні внески, що в майбутньому негативно позначиться на розмірі трудової пенсії, їм складно отримати банківський кредит. 

Отже, варто вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. 


Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області