Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 1281
Вчора 2901
За цей тиждень 4182
За минулий тиждень 15039
За цей місяць 39256
За минулий місяць 33604
За весь час 774519
Володимир Саволюк: «Успішна реалізація завдань соціально-економічного поступу Барського краю дає нам впевненість у подальших кроках та дозволяє сформувати конкретний план перспективного розвитку району на 2019-2021 роки»

        Проблема налагодження взаємовідносин держави із громадянами набуває дедалі більшої актуальності в порядку денному державної політики в Україні. Йдеться: по-перше, про гарантування державою прийнятних умов  (політико-правових, адміністративно-організаційних) для функціонування інститутів громадянського суспільства; по-друге, про спрямування спільних зусиль державних інституцій та інститутів громадянського суспільства на розв’язання нагальних проблем. Модель взаємодії державних інституцій та інститутів громадянського суспільства має забезпечувати задоволення прав та інтересів різних соціальних груп і реалізацію ефективної державної політики, враховуючи потребу збалансування інтересів національного, групового та індивідуального рівнів.

 

        Утвердження громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку України визначено одним з напрямів її внутрішньої політики відповідно до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» від 1 липня 2010 року. Державна політика в сфері формування інститутів та організацій громадянського суспільства передбачає посилення їхньої взаємодії з органами публічної влади, запровадження громадського контролю за діяльністю влади, проведення регулярних консультацій з громадськістю.

 

        Мету та завдання державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, а також шляхи їх реалізації, визначає Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства та деталізує План першочергових заходів щодо її реалізації.

 

        Відповідно до Стратегії, метою державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні є створення більш  сприятливих умов для задоволення інтересів, захист прав і свобод  людини і громадянина, подальше становлення громадянського суспільства на засадах безпосередньої, представницької демократії, широкого впровадження форм демократії участі, самореалізації та самоорганізації громадян.

 

        На сьогодні прийняття низки законодавчих актів дозволяє говорити про розширення правового поля для взаємодії органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства.

 

        Серед інструментів взаємодії органів державної влади та інститутів громадянського суспільства такі: консультації з громадськістю, участь у спільних органах (громадські ради), спільних робочих групах (складаються із представників органів виконавчої влади, законодавчої влади, місцевих органів влади) тощо. На загальнодержавному та місцевому рівнях інститутів громадянського суспільства застосовують доступ до публічної інформації (інформаційні запити), звернення до депутатів, органів державної влади, участь у громадських слуханнях, проведення громадських експертиз, участь у реалізації політики через конкурси соціальних проектів (так зване соціальне замовлення).